Pereiti į pagrindinį turinį

"Situacija rami ir kontroliuojama"

2009-03-14 09:00

Pasakos personažai ramindavo miegančius senovinio Bagdado gyventojus reguliariai šūkaudami: "Bagdade viskas ramu." Panašų posakį kartojo ir Kinijos ambasados Lietuvoje pirmasis sekretorius Haitao Zhenas.

– Kaip apibūdintumėte dabartinę padėtį Tibete?

– Situacija visiškai rami ir kontroliuojama.

– O kodėl Kinija nusiuntė į Tibetą papildomas karines pajėgas ir blokavo mobiliojo telefono ryšį?

– Tai nesąmonė. Kaip galima didžiulėje teritorijoje blokuoti mobiliojo telefono ryšį? Pagalvokite patys.

– Taip pat pranešama, kad Kinija šiomis dienomis draudžia turistams vykti į Tibetą, ar tai tiesa?

– Neturiu tokių duomenų.

– Ar Kinijos vyriausybė rengiasi kokioms nors demonstracijoms ar riaušėms, kurios gali vykti 50-ojo Tibeto sukilimo metinių proga?

– Jokia valstybė, aišku, nenorėtų protestų ir riaušių, nenorime ir mes. Mes tikimės, kad nieko tokio nebus.

– Tačiau pernai protestai peraugo į riaušes?

– Tai buvo nedidelė grupuotė plėšikų ir chuliganų, kurie niokojo parduotuves, degino mašinas ir kitą turtą. Tai nebuvo masiniai žmonių protestai.

– Koks Kinijos požiūris į Dalai Lamą?

– Jis ne tik dvasinis Tibeto lyderis. Jis taip pat mėgina vykdyti separatistinę politiką. Manau, separatizmas nepatinka jokiai valstybei. Taigi jo požiūris Kinijai nepriimtinas.

– Tačiau jis pasisako tik už platesnę autonomiją Kinijos sudėtyje...

– Suprantate, jis kalba ne tik apie Tibetą, bet ir apie kitus Kinijos regionus, kurie turi ryšį su Tibetu, arba kur gyvena daug tibetiečių. Taigi jis ir jo remiančios jėgos skatina separatizmą, tai visiškai nepriimtina.

– Kokios tai jėgos?

– Negaliu tiesiai įvardyti, bet palaikydamos Dalai Lamą ir Tibeto nepriklausomybę remiančius judėjimus, jos yra suinteresuotos destabilizuoti Kiniją. Tai kišimasis į šalies vidaus reikalus. Iš tikrųjų tik nedidelis Tibeto gyventojų procentas remia Dalai Lamą.

– Jeigu taip yra iš tikrųjų, kodėl Pekinui nesurengus referendumo, kuris demokratiniu būdu įrodytų visam pasauliui, kad Tibeto gyventojai nori gyventi Kinijoje?

– Visų klausimų referendumu neišspręsi. Referendumo tiesiog negalėtų būti, nes istoriškai susiklostė taip, kad Tibetas nebuvo nepriklausomas. Jis visada įėjo į Kinijos sudėtį. Todėl spręsti šį klausimą referendumu tiesiog netikslinga.

– Jūs žinote, kad Lietuvoje veikia įvairios Tibetą remiančios grupės, tarp jų – ir Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupė. Kaip jūs tai vertinate?

– Lietuva nuosekliai remia Kinijos integralumą, o deputatų grupės veikla..., manyčiau, tai nedraugiška Kinijos respublikos atžvilgiu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų