Pirmoji Italijoje skyrybų mugė Milane praėjusį savaitgalį sutraukė gausybę advokatų, nekilnojamojo turto agentų, skyrybų planuotojų, tėvystės tikrinimo centrų ir pažinčių agentūrų, rašo dienraštis "International Herald Tribune".
Laikai ir tradicijos keičiasi
Šalyje, kurioje didžioji dauguma – katalikai ir tradiciškai šeima vaidina labai svarbų vaidmenį, skyrybų paroda sukėlė nemenką žiniasklaidos šurmulį. Tačiau pastaruoju metu stereotipai apie italų šeimyninių saitų tvirtumą nyksta. 2007 m., naujausi įmanomi gauti, statistiniai duomenys rodo, kad 81 tūkst. sutuoktinių gyveno atskirai, o skyrybų buvo registruota 50 tūkst. Prieš trisdešimt metų šis skaičius nesiekė 12 tūkst.
Visą gyvenimą trunkanti santuoka ir artimi šeimyniniai ryšiai – puiku, bet moterys pradėjo gyventi kitaip, pasakojo du kartus išsiskyrusi Lorenza Lucianer. Ji į parodą atėjo su dviem draugėmis.
"Mes imame pavyzdį iš Amerikos. Kiekvienas yra vedęs bent du kartus. Čia tai atsitiko vėliau, bet tai atsitiko", – kalbėjo moteris.
Tikri kryžiaus keliai
Vis dėlto Italijoje dar nėra visiškai taip, kaip Jungtinėse Valstijose. Vėl tapti vienišiais norintys ypač pavydi JAV įstatymų, pagal kuriuos skyrybos įsiteisėja vos spėjus nudžiūti parašui ant dokumentų.
Italijoje skyrybos vidutiniškai trunka penkerius metus nuo pirmojo teismo proceso, teigė savo paviljoną parodoje atidaręs Claudio De Filippi. Jo bendrovė bandė apskųsti Italijos skyrybų įstatymus Europos Žmogaus Teisių Teismui, nes daugumoje Europos šalių skyrybų procesas trunka vienus metus.
"Na, žinoma, mes turime Vatikaną, – kalbėjo jis. – Į skyrybas žiūrima kaip į ekstremalią priemonę."
Tėvai – diskriminuojami?
Tik po referendumo 1974 m. Italija įteisino skyrybas. O globos klausimą sureguliavo 2006 m., bet iki šiol dažniausiai priteisiama auginti vaikus motinoms, pasakojo nekilnojamojo turto agentas Umberto Vaghi. Jis yra už tėvų teises kovojančios ir tėvų paradus kasmet Romoje rengiančios asociacijos "Aš myliu tėtį" advokatas.
Vyras teigia, kad "kovoja su kultūrine problema, kuri diskriminuoja tiek vyrus, tiek moteris". "Pagrindinė jos idėja – vaikai turi likti su motina ir tai iš jos atima galimybę tapti kuo nors kitu šiame gyvenime", – pasakojo U.Vaghi.
Nauja, bet populiaru
Didėjantis skyrybų skaičius paskatino Mileną Stojkovic prieš dvejus metus atidaryti pirmą Italijoje skyrybų planavimo agentūrą "Cia Amore" ("Cia" – reiškia ir labas, ir sudie; "Amore" – meilė).
"Norėjau, kad į pavadinimą sutilptų ir "aš nenoriu daugiau tavęs niekada matyti", ir "tai nebūtinai viso gero", – aiškino moteris, turinti savo atstovybes Romoje ir Trieste bei netrukus ketinanti atidaryti dar vieną Milane.
"Skyrybų planavimas buvo labai nauja idėja Italijoje", – prisiminė ji.
Buvęs žurnalistas, o dabar skyrybų mugės Milane organizatorius Franco Zanetti pasakojo, kad pirmoji tokio pobūdžio paroda prieš dvejus metus buvo surengta Austrijos sostinėje Vienoje.
"Tai taip pat vyko viešbutyje, bet viskas buvo už uždarų durų", – teigė jis ir pridūrė, kad praėjusį gruodį įvykusi Paryžiaus skyrybų paroda buvo per daug "socialogiška ir ideologiška".
Todėl mugė Milane turi visko po truputį, be viso to, yra save gundymo ekspertu vadinantis vyras, kuris dalija patarimus, kaip suvilioti moterį diskotekoje ir suvaidina orgazmą per savo smarkią viešą kalbą.
Gera rinka
Pats į šeštą dešimtmetį įkopęs, bet tik prieš ketverius metus vedęs F.Zanetti tikino neturintis "ideologinio pašaukimo" tokiai mugei, bet turi parodų organizavimo patirties, kurią ir panaudojo.
1994 m. jis buvo pirmosios Italijos sekso mugės "Mi-Sex" vienas organizatorių. Tuomet per tris dienas parodą aplankė 62 tūkst. žmonių. Šį kartą per daug lankytojų nebuvo, o ir F.Zanetti nesitikėjo antplūdžio, bet, kaip vėliau paaiškėjo, jo prognozės buvo tikslios: "Tūkstantis lankytojų būtų puiku, bet tai nedidelė dalis."
Išsiskyrusi vedybų planuotoja Virna Modena pasakojo užsukusi į mugę, nes "norėjo pamatyti kitą monetos pusę" ir apsvarstyti naujo verslo galimybę.
Ekonominė skyrybų nauda nebuvo praleista pro akis. Slovėnijos turizmo taryba mugėje pristatė atsigavimo savaitgalius, per kuriuos neseniai išsiskyrusiems siūlomos kosmetikos, vandens procedūros. Slovėnija – netoli nuo šiaurinių Italijos miestų.
"Mes įpratę dirbti su poromis ir šeimomis, bet išsiskyrę žmonės – labai įdomi rinka", – pasakojo slovėnų atstovė Maja Slivnjak.
Naujausi komentarai