Pasak ministerijos, laivas į sąsiaurį įplaukė ketvirtadienį ir judėjo pietų kryptimi.
„Plaukiant per sąsiaurį Taivano kariuomenė stebėjo padėtį jūroje ir oro erdvėje (...), situacija buvo normali“, – teigiama ministerijos išplatintame pranešime.
180 kilometrų ilgio sąsiauris yra svarbus laivybos kelias, tačiau jis taip pat yra įtemptas geopolitinių ginčų laukas Pekinui, teigiančiam, kad demokratinis Taivanas yra jo teritorija.
Taivano pajėgos beveik kasdien praneša apie laivus, pastebėtus jo vandenyse, ir Kinijos karo lėktuvų skrydžius į jo oro gynybos zoną.
Pastaruoju metu JAV reguliariai siunčia karo laivus į Taivano sąsiaurį. Pastaraisiais metais juo taip pat praplaukė Jungtinės Karalystės, Kanados ir Australijos karo laivai. Tai išprovokuoja Pekino pasipiktinimą.
Ketvirtadienį sąsiauriu praplaukė Australijos fregata „HMAS Toowoomba“, kuri vykdydama regioninę misiją kirto tarptautinius vandenis.
Anksčiau šį mėnesį „HMAS Toowoomba“ įplaukė į vandenis prie Japonijos krantų, remdama Jungtinių Tautų sankcijų vykdymą Tokijo išskirtinėje ekonominėje zonoje.
Praėjusią savaitę Australijos gynybos ministras nurodė, kad „HMAS Toowoomba“ narai per misiją buvo sužeisti, tikriausiai dėl vieno Pekino karo laivo sonaro impulsų.
Kinija šiuos kaltinimus pavadino neapgalvotais ir neatsakingais. Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is (Entonis Albanizis) pabrėžė, kad Pekino karo laivas jūroje elgėsi pavojingai ir neprofesionaliai.
Naujausi komentarai