Pereiti į pagrindinį turinį

Teheranas ir Maskva jungia bankų sistemas: iranietiškos kortelės jau veikia Rusijoje

2024-11-12 21:26
BNS inf.

Iranietiškomis bankų kortelėmis jau galima naudotis Rusijoje, mat abi šalys sujungė savo bankų sistemas, pirmadienį pranešė valstybinė televizija.

AFP nuotr.

Nuo 2018 metų Irano bankai pašalinti iš SWIFT – tarptautinio tarpbankinių atsiskaitymų tinklo, leidžiančio greitai ir saugiai vykdyti tarptautines operacijas.

Tai yra dalis sankcijų, įvestų Iranui po to, kai tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) vienašališkai pasitraukė iš 2015 metų susitarimo su Iranu dėl jo branduolinės programos.

Pirmadienį valstybinis televizijos kanalas IRINN pranešė, kad iranietiškomis banko kortelėmis jau galima naudotis Rusijoje.

IRINN pridūrė, kad tokia galimybė atsirado po to, kai Irano tarpbankinis tinklas „Shetab“ buvo sujungtas su analogišku Rusijos tinklu „Mir“.

Pasak IRINN, iraniečiai dabar jau gali išsigryninti pinigus Rusijoje, o ateityje kortelėmis galės atsiskaityti už pirkinius parduotuvėse.

„Planas taip pat bus įgyvendinamas kitose šalyse, turinčiose įvairių finansinių ir socialinių ryšių su Iranu, pavyzdžiui, Irake, Afganistane ir Turkijoje“, – teigiama išplatintame pranešime.

Tiek Iranas, tiek Rusija stengiasi neutralizuoti sankcijų poveikį savo ekonomikai.

Vakarai dėl Rusijos karo Ukrainoje yra pritaikę Maskvai virtinę sankcijų. Rusijos santykiai su Teheranu sustiprėjo nuo plataus masto karo pradžios Ukrainoje.

Nuo pat invazijos pradžios Kyjivas ir jo Vakarų sąjungininkai kaltina Iraną, kad šis tiekia Rusijai dronus ir raketas, kuriomis Maskva atakuoja Ukrainą.

Birželį Teheranas ir Maskva pasirašė susitarimą stiprinti bendradarbiavimą bankų sektoriuje.

IRINN pridūrė, kad ateityje rusai taip pat galės naudotis savo banko kortelėmis Irane. Daugiau informacijos kol kas nepateikta.

Rusija siekia sukurti tarptautinę mokėjimų platformą kaip alternatyvą SWIFT paslaugai. 2022 metais pagrindiniai Rusijos bankai buvo pašalinti iš SWIFT.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų