Susilaikusiųjų šeštadienį buvo daugiau nei 91 proc., o tai „rodo, kad labai, labai nedaug tunisiečių palaiko Kaiso Saiedo požiūrį“ ir kad „liaudis labai nepritaria procesui“, kuris prasidėjo 2021 metų liepą, K. Saiedui perėmus vykdomąją valdžią, kai jis įšaldė parlamentą ir atleido Tuniso ministrą pirmininką, interviu telefonu naujienų agentūrai AFP sakė Nacionalinio išsigelbėjimo fronto vadovas Ahmedas Nejibas Chebbi (Ahmedas Nedžibas Čebis).
Tuniso piliečiai šeštadienį rinko naują parlamentą, nors rinkimus, be pragyvenimo išlaidų krizės ir nuogąstavimų dėl demokratijos nykimo, gerokai aptemdė menkas rinkėjų aktyvumas.
Opozicinės partijos, įskaitant Nacionalinio išsigelbėjimo fronto koaliciją, kuriai priklauso ir populiari partija „Ennahdha“, boikotavo rinkimus, kuriuos pavadino prezidento K. Saiedo „pastangų konsoliduoti valdžią dalimi“. Dėl tokio boikoto naujasis parlamentas greičiausiai bus visiškai pavaldus prezidentui, kurį kritikai kaltina sukant į autoritarizmą.
Liepą šalyje buvo surengtas referendumas, kuriame buvo patvirtinta nauja konstitucija, prezidentui suteikianti praktiškai neribotus įgaliojimus. K. Saiedas, kuris inicijavo naujos konstitucijos projektą ir pats parašė tekstą, rugsėjį pasinaudojo įgytais įgaliojimais ir pakeitė rinkimų įstatymą, siekdamas sumenkinti politinių partijų vaidmenį.
Naujausi komentarai