Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: CO2 emisija pirmąjį pusmetį sumenko beveik 9 proc.

2020-10-14 13:02

Anglies dvideginio (CO2) emisija pasaulyje dėl COVID-19 pandemijos įvestų ribojimų ekonominei veiklai bei kelionėms pirmąjį pusmetį sumažėjo 8,8 proc., rašo „Financial Times“, remdamasi žurnalo „Nature Communications“ paskelbtais atitinkamo tyrimo rezultatais.

Tyrimas: CO2 emisija pirmąjį pusmetį sumenko beveik 9 proc.
Tyrimas: CO2 emisija pirmąjį pusmetį sumenko beveik 9 proc. / Scanpix nuotr.

CO2 emisija sausio-birželio mėnesiais sumenko 1,6 mlrd. tonų – apytikriai tiek, kiek vien tik Jungtinės Karalystės per pastaruosius trejus metus.

Tyrimas pagrįstas daugiau kaip 40 mokslininkų pateiktais duomenimis bei statistine informacija apie energijos vartojimą, pramonės gamybą, oro susisiekimą, skelbia „Financial Times“.

Tyrimo bendraautorius, Potsdamo klimato kaitos tyrimų instituto įkūrėjas ir vadovas Hansas Joachimas Schellnhuberis pažymi, kad išmetamų teršalų kiekis sumažėjo daugiau nei per pasaulinę finansų krizę 2008-2009 metais.

„Tai yra karo meto kritimas, jis nėra lyginamas su laikotarpiais, apie kuriuos turime patikimų duomenų“, – pabrėžė žymus vokiečių atmosferos fizikas ir klimatologas.

Kita vertus, mokslininkai akcentuoja, kad CO2 emisija vėl pradeda didėti, ypač Kinijoje, kur karantino priemonės buvo sušvelnintos anksčiau ir labiau nei Europoje ar JAV.

Kinijoje liepos-rugpjūčio mėnesiais išmetamų teršalų kiekiai buvo 2,7 proc. didesni nei prieš metus, tuo tarpu JK ir JAV – atitinkamai 1 proc. ir 11,6 proc. menkesni.

Anglies dvideginio emisijos nuosmukį pirmąjį pusmetį labiausiai lėmė transporto sektoriaus aktyvumo sumažėjimas. Tuo tarpu namų ūkiai energijos vartojimą padidino, nes daugiau žmonių liko namuose.

Tačiau, nepaisant kuklesnės CO2 emisijos pirmąją šių metų pusę, mokslininkai perspėja, kad mažai tikėtina, jog ilgainiui tai paveiks Žemės temperatūros pokyčius – anglies dioksido koncentracija atmosferoje ir toliau didėja dėl aktyvaus iškastinių energijos šaltinių vartojimo.

„Deja, poveikis klimato kaitai nebus svarus. Visuotiniam atšilimui šis faktorius nereikšmingas. Galbūt, viena šimtoji ar dar mažiau laipsnio“, – akcentavo H.J. Schellnhuberis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų