„Mes nepasiduosime ir nepralaimėsime. Mes kovosime iki galo, jūroje, ore. Mes tęsime kovą už savo žemę, bet kokia kaina, miškuose, laukuose, pakrantėse, gatvėse“, – sakė jis.
Britų parlamentarai atsistoję plojo V. Zelenskiui prieš jo kalbą Bendruomenių Rūmams ir prezidentui baigus kalbėti.
Ukrainos prezidento kalba buvo jo diplomatinės kampanijos už tolesnes Vakarų sankcijas Rusijai dalis.
Mes nepasiduosime ir nepralaimėsime. Mes kovosime iki galo, jūroje, ore.
Prezidentas rėmėsi W. Churchillio kalba, pasakyta Bendruomenių Rūmuose 1940 metų birželį, kai britų pajėgos buvo priverstos trauktis iš Prancūzijos, susidūrusios su nacistinės Vokietijos puolimu.
V. Zelenskis, vilkėjęs kariškus žalius marškinėlius ir sėdėjęs šalia mėlynai geltonos Ukrainos vėliavos, taip pat užsiminė apie Williamą Shakespeare'ą (Viljamą Šekspyrą), sakydamas pirmąją virtualią užsienio lyderio kalbą Bendruomenių Rūmuose.
„Mums dabar kyla klausimas – būti ar nebūti, – sakė jis. – Dabar galiu jums duoti galutinį atsakymą: taip, būti.“
V. Zelenskis, dėkodamas Vakarams už atsakomuosius veiksmus prieš jo šalį užpuolusią Rusiją, taip pat pažymėjo, kad NATO nepatenkino jo prašymų nustatyti neskraidymo zoną virš Ukrainos.
„Tačiau prašome padidinti sankcijų šiai šaliai spaudimą. Pripažinkite šią šalį teroristine valstybe. Ir užtikrinkite, kad mūsų dangus būtų saugus“, – sakė jis.
JK premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) savo ruožtu pareiškė, kad „per visus mūsų parlamentinės demokratijos šimtmečius Bendruomenių Rūmai dar niekada nebuvo klausęsi tokio kreipimosi“.
„Jis sujaudino visų šiuose Bendruomenių Rūmuose esančių žmonių širdis“, – sakė jis ir pažadėjo, kad JAV ir Jungtinei Karalystei paskelbus apie naftos importo iš Rusijos draudimą, Vakarai yra pasiryžę toliau tiekti ginklus Kyjivui ir taikyti tolesnes sankcijas Maskvai.