Pereiti į pagrindinį turinį

Už korupciją kalėti nuteistas buvęs Rusijos ekonomikos ministras paleistas pirma laiko

2022-05-12 10:30

Buvęs Rusijos ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas, 2017-aisiais už kyšininkavimą nuteistas kalėti aštuonerius metus, ketvirtadienį išėjo į laisvę, teismui sutrumpinus jam skirtą bausmę.

Už korupciją kalėti nuteistas buvęs Rusijos ekonomikos ministras paleistas pirma laiko
Už korupciją kalėti nuteistas buvęs Rusijos ekonomikos ministras paleistas pirma laiko / Scanpix nuotr.

A. Uliukajevas buvo apkaltintas paėmęs 2 mln. JAV dolerių kyšį iš Igorio Sečino, valstybinės naftos milžinės „Rosneft“ vadovo ir prezidento Vladimiro Putino artimą sąjungininką.

Eksministras jam iškeltus kaltinimus neigė ir kaltino I. Sečiną organizavus prieš jį nukreiptą provokaciją. A. Uliukajevas tapo aukščiausio rango pareigūnu, areštuotu Rusijoje nuo 1993 metų.

Balandžio pabaigoje į šiaurės vakarus nuo Maskvos esančio Tverės miesto, kur A. Uliukajevas atliko įkalinimo bausmę, teismas pranešė patenkinęs eksministro prašymą paleisti jį pirma laiko.

Prokurorai šio sprendimo neapskundė.

Ketvirtadienį valstybinė televizija parodė A. Uliukajevą išvažiuojantį iš pataisos kolonijos automobiliu. Jis nesikalbėjo su žurnalistais, susirinkusiais prie laisvės atėmimo įstaigos.

A. Uliukajevas, tapęs ekonomikos plėtros ministru 2013 metais, buvo sulaikytas „Rosneft“ būstinėje, kai I. Sečinas jam perdavė krepšį su 2 mln. dolerių. „Rosneft“ vadovas sakė paprašęs saugumo pajėgų suorganizuoti specialią operaciją.

I. Sečinas tyrėjams sakė, kad ministras reikalavo iš jo kyšio mainais į paramą kontroversiškam sandoriui – „Rosneft“ planams perimti iš valstybės mažesnės naftos pramonės grupės „Bašneft“ kontrolinį akcijų paketą.

Buvęs ministras sakė manęs, kad krepšyje buvo įdėta brangaus vyno, kurį esą I. Sečinas buvo pažadėjęs susitarimui atšvęsti.

I. Sečinas eksministro teismo procese nedalyvavo, nors buvo kviečiamas liudyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų