Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nutarė neviršyti pernykščio savo kalbų per spaudos konferencijas rekordo, bet jam pavyko atsakyti į daugiau klausimų negu pernai.
Šį kartą V.Putinas su žurnalistais bendravo 4 val. ir 5 min; per tą laiką jis atsakė į daugiau kaip 70 klausimų, kuriuos jam uždavė Rusijos ir užsienio žiniasklaidos atstovai.
Viena populiariausių temų, kuria žurnalistai daugiausia klausinėjo, buvo padėtis Ukrainoje. Kitos ne mažiau žiniasklaidai įdomios temos buvo amnestija ir Rusijos teisinės sistemos būsena.
V.Putinas buvo taip pat paklaustas, ką jis laikąs savo įpėdiniu, ar pažįstamas su buvusiu CŽV bendradarbiu Edwardu Snowdenu (Edvardu Snoudenu), kas laukia bylos „Arctic Sunrise“ dalyvių, kokios JUKOS trečiosios bylos perspektyvos, apie Karaliaučiaus srityje dislokuojamus raketų kompleksus „Iskander“, apie Vieningojo valstybinio egzamino (VVE) perspektyvas.
Kalbiausia tarp žurnalistų buvo laikraščio „Narodnoje veče“ korespondentė Marija Solovjenko iš Vladivostoko; ji kelias minutes užėmė V.Putino dėmesį bei pavadino jį „piliečiu prezidentu iki gyvos galvos“. M.Solovjenko išgarsėjo ir per pernykštę spaudos konferenciją su prezidentu – tada V.Putinas ją vadino Maša, o ji jį – Vova.
Ne mažiau iškalbinga buvo ir laikraščio „Sobesednik“ korespondentė, kuri pranešė, kad jos nuotrauka su V.Putinu minėtame leidinyje padėjo jai sutvarkyti savo asmeninį gyvenimą – ji ištekėjo; tačiau ji pabrėžė prezidentą mylinti tik platoniškai.
V. Putinas: Vadovauti Rusijos valstybinėms visuomenės informavimo priemonėms turi patriotai
Rusijos valstybinėms visuomenės informavimo priemonėms vadovaus patriotai, ketvirtadienį pareiškė šalies prezidentas Vladimiras Putinas.
„Noriu jums pasakyti, kad valstybiniams informacijos resursams turi vadovauti patriotiškai nusiteikę žmonės, ginantys Rusijos Federacijos interesus. Tai valstybiniai resursai. Būtent taip ir bus“, – V.Putinas pareiškė spaudos konferencijoje.
„Kalbant apie privačias (žiniasklaidos priemones), normalu, mes turime jų daug – visuomenės informavimo priemonių, taip sakant. Jos turi teisę ir privalo laikytis tokio požiūrio, į kurį orientuojasi jų elektoratas, kalbant priešrinkiminių kampanijų kalba“, – sakė Rusijos prezidentas.
„Tai visiškai normalu. Tai suteikia mums galimybę ir teisę palyginti skirtingas pozicijas ir orientuotis priimant galutinius sprendimus, turint galvoje ir mūsų oponentų požiūrį. Mes gi taip darome ir ketiname taip daryti ateityje“, – kalbėjo jis.
Amnestija grupės "Pussy Riot" narėms nereiškia teismo sprendimo peržiūrėjimo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad sprendimas suteikti amnestiją grupės "Pussy Riot" narėms nereiškia, kad buvo peržiūrėtas teismo sprendimas.
"Tai ne teismo sprendimo peržiūrėjimas, tai sprendimas, susijęs su amnestija, kuri joms taikoma", - pabrėžė V.Putinas spaudos konferencijoje Maskvoje.
"Tai (amnestija) nesusiję nei su "Greenpeace", nei su šita grupe ("Pussy Riot"). Tai kaip jau sakiau, ne mano sprendimas, o Valstybės Dūmos sprendimas. Antra, jis yra susijęs su mūsų baudžiamosios politikos humanizavimu Konstitucijos 20-čio proga", - sakė prezidentas.
Kalbėdamas apie savo požiūrį į grupės nares V.Putinas pareiškė: "Man jų gaila ne dėl to, kad jos atsidūrė įkalinimo įstaigose, nors nieko gero tame nėra, man jų buvo gaila (už tai), kad jos pasiekė tokią būseną, kad ėmėsi tokio šokiravimo, mano nuomone, pažemindamos moterišką orumą".
"Tam, kad išsiskirtų, pasidarytų viešųjų ryšių reklamą, jos peržengė bet kokias ribas", - pridūrė V.Putinas.
Naujausi komentarai