Pereiti į pagrindinį turinį

Vežėjų problemos Vengrijoje

Pirmininkavimą ES perima Vengrija, griežtai kritikuojama už prieštaringą žiniasklaidos įstatymą
Pirmininkavimą ES perima Vengrija, griežtai kritikuojama už prieštaringą žiniasklaidos įstatymą / DMN archyvo iliustr.

Nuo 2013 m. liepos 1 d. Vengrijoje buvo įdiegta elektroninė mokesčių už važiavimą keliais surinkimo sistema „HU-GO“. Sistema, panašu, kad veikia, bet yra ir nepatogumų, kurie glumina vežėjus. Jie negauna aparatų, skirtų atsiskaitymui už kelius, atsiranda ir kitų keblumų.

Mokestis už važiavimą Vengrijos keliais privalomas vilkikams, kurių svoris viršija 3,5 tonos. Jis priklauso nuo nuvažiuoto atstumo, kelio tipo, transporto priemonės kategorijos ir jos klasifikavimo pagal aplinkosaugos reikalavimus.

Vežėjai galėtų naudotis naujaisiais aparatais ir be papildomų sustojimų važiuoti šios šalies keliais. Deja yra kitaip. UAB „DKV Euro Service Baltikum“ direktorius Arturas Michejenko tiksliau apibūdino kaip šiuo metu veikia mokėjimo už kelius sistema Vengrijoje: „Ta elektroninė sistema tarptautiniams vežėjams iš esmės neveikia. Vežėjai pasienyje specialiame aparate suveda nuo kur iki kur važiuoja, gauna bilietą ir degalinėje atsiskaito už planuojamą nuvažiuoti atkarpą.“

„Transpass B. V.“ Lietuvoje vadovė Sigita Juodė taip pat teigia, kad vežėjai susiduria su problemomis Vengrijoje: „Kadangi Lietuvos įmonės ne taip dažnai važiuoja į Vengriją, joms per brangu už ~160 eurų pirkti aparatą (pinigai už aparatą negrąžinami, jis tampa įmonės nuosavybe). Neturint aparato, reikia užsiregistruoti, papildyti internetinę sąskaitą ir už kelius mokėti dviem būdais: internetu arba mokėjimo punktuose Vengrijoje, pateikus įmonei registracijos metu suteiktus rekvizitus“.

Kalbama, kad vairuotojams mokėjimo punktuose neleidžiama pasinaudoti antruoju variantu. Jiems aiškina, kad tai leidžiama tik aparatų turėtojams. Tokiu atveju lieka mokėjimas internetu arba aparatų pirkimas, nes mokėdami grynaisiais ar banko kortelėmis vairuotojai neišsireikalauja sąskaitų faktūrų, ir dėl to įmonės praranda 27 proc. PVM.

Tiesa, A. Michejenko teigia, kad ne visi vežėjai susiduria su tokiomis problemomis, tačiau tiems, kurie tų aparatų dar neturi, jis patogesnio važiavimo artimiausioje ateityje neprognozavo. „ Vengrai planavo dalinti tuos aparatus visiems. Mano žiniomis tuos aparatus gauna tik vietiniai vežėjai ir tiktai išankstinio apmokėjimo būdu . Kitų šalių atstovams gauti juos per ateinančius keletą mėnesių tikriausiai bus sudėtinga.“

Kalbant apie prietaisų skirtų nuotoliniam mokėjimui už kelius, S. Juodė paaiškino, ką iš esmės turėtų daryti vežėjas, norėdamas jį įsigyti: „Visų pirma įmonei reikėtų užsiregistruoti pačiai ir užregistruoti savo vilkikus Vengrijos kelių mokesčių sistemoje. Tai galima padaryti www.hu-go.hu tinklapyje. Tai padarius reikėtų susisiekti su vienu iš mokėjimo įrenginių platintoju, kurių sąrašas taip pat skelbiamas tame pačiame tinklapyje, ir su juo susitarti dėl mokėjimo įrenginių įsigijimo. Iš platintojo gavus įrenginius, juos savo internetinėje paskyroje reikia priskirti prie vilkikų. Tada reikia papildyti sąskaitą išankstiniu mokėjimu ir tuomet galima važiuoti per Vengriją, už kelius mokant įrenginiais.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų