Pereiti į pagrindinį turinį

Vokietija nekeičia palankaus požiūrio į „Nord Stream 2“

2018-10-08 13:07
BNS inf.

Vokietijos vyriausybė nekeičia požiūrio į Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projektą „Nord Stream 2“, kurį laiko ekonominiu ir tikslingu ekonomine prasme, pareiškė jos atstovė spaudai Martina Fietz (Fic).

Vladimiras Putinas ir Angela Merkel
Vladimiras Putinas ir Angela Merkel / Scanpix nuotr.

„Kanclerė Angela Merkel ne kartą nurodė, kad Vokietijos apsirūpinimas energijos ištekliais diversifikuotas, ir tai bus vystoma. Tai reiškia, kad dujų gauname iš įvairių šalių - iš Rusijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Dujų poreikis Vokietijoje artimiausiais metais veikiausiai augs, todėl „Nord Stream 2“ projektą vyriausybė laiko tinklingu“, - žurnalistams sakė M. Fietz.

Jo žodžiais, Vokietija laikosi nuomonės, kad „Nord Stream 2“ projektas „yra pirmiausia ekonominis“, tačiau būtina užtikrinti Ukrainos, kaip Rusijos energijos išteklių tranzito šalies, statusą.

1,23 tūkst. kilometrų ilgio dujotiekį, kurio projektinis pralaidumas pralaidumas bus 55 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus, numatyta parengti naudoti iki 2019-ųjų pabaigos. Jis bus nutiestas greta jau veikiančio Rusijos eksporto dujotiekio ir padvigubins jo pajėgumą.

Vienintelis „Nord Stream 2“ projekto vystymo bendrovės akcininkas yra Rusijos koncernas „Gazprom“, o jo partneriai - Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ - yra projekto finansavimo dalininkai ir būsimos naudos gavėjai.

Projekto sąmata siekia beveik 10 mlrd. eurų.

„Nord Stream 2“ projektas sulaukė ir kai kurių Europos valstybių, įskaitant Lietuvą ir Lenkiją, pasipriešinimo. Šios šalys laiko projektą ne ekonominiu, o politiniu, siekiant pakenkti Ukrainai bei suskaldyti Europą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra