Pereiti į pagrindinį turinį

Vokietija panaikins apribojimus kraujo donorams gėjams

2023-01-10 19:11

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras antradienį pareiškė, kad šalis iš dalies pakeis kraujo donorystės gaires, kad visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos, būtų taikomos vienodos taisyklės.

Karlas Lauterbachas
Karlas Lauterbachas / Scanpix nuotr.

Karlas Lauterbachas transliuotojui RND sakė, kad oficialios gairės bus pritaikytos taip, kad potencialūs donorai nebebūtų vertinami skirtingai dėl jų seksualinės orientacijos.

„Ar kas nors gali tapti kraujo donoru, priklauso nuo elgesio rizikos, o ne nuo seksualinės orientacijos“, – sakė K. Lauterbachas.

„Šiuo klausimu taip pat neturi būti paslėptos diskriminacijos“, – pridūrė jis.

Pagal šiuo metu galiojančias Vokietijos gydytojų asociacijos (BAK) rekomendacijas vyrams, turintiems lytinių santykių su tos pačios lyties atstovais, leidžiama duoti kraujo tik tuo atveju, jei per pastaruosius keturis mėnesius jie neturėjo „naujo ar daugiau nei vieno lytinio partnerio“.

Kiti asmenys vertinami pagal tai, ar jie „dažnai keičia partnerius“.

Taisyklės pradėtos taikyti XX amžiaus 9-e dešimtmetyje, kilus ŽIV/AIDS epidemijai, kai buvo manoma, kad homoseksualūs vyrai labiau rizikuoja užsikrėsti virusu.

Pagal naująsias taisykles potencialūs donorai bus vertinami tik pagal „individualų norinčio tapti donoru asmens elgesį“, teigia RND.

Įstatymo pakeitimas įsigalios nuo balandžio 1 dienos, o po to BAK turės per keturis mėnesius parengti naujas gaires, sakoma pranešime.

Vokietijos gėjų ir lesbiečių asociacija (LSVD) pasveikino šiuos planus ir pavadino juos „seniai pribrendusiais“.

Liberalios FDP partijos sveikatos ekspertė Christine Aschenberg-Dugnus (Kristinė Ašenberg-Dugnus) teigė, kad ankstesnės taisyklės buvo „ne tik pasenusios, bet ir tiesiog diskriminuojančios“.

„Kiekvienas, norintis duoti kraujo, turėtų turėti galimybę tai padaryti. Nes kraujo donorystė gelbsti gyvybes“, – sakė ji.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų