Pasak pareigūno, šarvuočiai gali būti pristatyti jau šių metų pirmąjį ketvirtį. Pėstininkų kovos mašinos bus perduotos įgyvendinant naują paramos etapą, suderintą su Jungtinėmis Valstijomis.
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) ketvirtadienį pareiškė, kad jų šalys Ukrainai atsiųs galingai ginkluotų pėstininkų kovos mašinų, siekdamos padėti Ukrainai atremti Rusijos invaziją.
Jiedu sakė, kad Jungtinės Valstijos perduos šarvuočių „Bradley“, kurie paprastai būna ginkluoti 25 mm automatine patranka, 7,62 mm kulkosvaidžiu ir prieštankinėmis raketomis, o Vokietija atsiųs šarvuočių „Marder“.
S. Hebestreitas penktadienį sakė, kad maždaug 40 šarvuočių „Marder“, kuriuos ketinama perduoti, pakanka batalionui.
„Šios 40 transporto priemonių bus parengtos pirmąjį ketvirtį, kad jas būtų galima perduoti Ukrainai“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad Vokietija taip pat apmokys Ukrainos karius, kaip naudoti šias pėstininkų kovos mašinas.
Anot jo, mokymas tęsis maždaug aštuonias savaites.
S. Hebestreitas taip pat sakė, kad iki kovo pabaigos Ukrainai turėtų būti perduota oro gynybos sistema „Patriot“.
Kyjivas jau seniai reikalauja sunkesnės ginkluotės, įskaitant tankus, kuri Ukrainai leistų pereiti į puolimą. Tačiau Vakarų šalys iki šiol nenoriai leidosi į kalbas dėl jų siuntimo, baimindamosi įsitraukti į karą arba provokuoti Rusiją.
Visgi ukrainiečiams pavyko šiuo klausimu palenkti Vakarus savo pusėn ir Vakarų šalys palaipsniui ima Kyjivui siųsti ginklus, kurie anksčiau nebuvo perduodami.
Tuo tarpu Rusijos ambasada Berlyne griežtai sukritikavo Vokietijos vyriausybės sprendimą perduoti Ukrainai šarvuočių „Marder“ ir „Patriot“ sistemą.
„Ryžtingai smerkiame šį sprendimą, kurį vertiname kaip eilinį žingsnį eskaluojant konfliktą Ukrainoje“, – rašoma ambasados svetainėje paskelbtame pareiškime.
Pasak ambasados, Vokietija ir „kolektyvinių Vakarų šalys“ nėra suinteresuotos „taikiu konflikto sureguliavimu“.
Ambasada taip pat pabrėžė, kad Berlyno sprendimas perduoti Kyjivui sunkiosios ginkluotės „turės itin neigiamos įtakos Rusijos ir Vokietijos santykiams“.
Pasak ambasados, „ypač ciniška tai, kad šis sprendimas buvo priimtas prieš pat stačiatikių Kalėdas..., Rusijos prezidentui [Vladimirui] Putinui vienašališkai paskelbus paliaubas“.
V. Putino įsakymą savo pajėgoms Ukrainoje laikytis vienašališkų 36 valandų paliaubų griežtai sukritikavo ir Vakarų sąjungininkai, ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris pareiškė, kad „to negalima ir nereikėtų rimtai vertinti“.