Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas nustatė, kad prekės buvo karinės paskirties. Kitai bendraatsakovei iš Badeno-Viurtembergo už tai, kad padėjo jam nusikalsti, skirta 21 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant.
Aukštesniosios instancijos regiono teismas nuosprendį priėmė federalinės prokuratūros prašymu.
Teismo teigimu, abu kaltinamieji turi Vokietijos ir Rusijos pilietybę.
Kaltinamųjų klientas Rusijoje užsiima karinės technikos ir priedų gamyba, nurodė teismas. Teigiama, kad jo gaminamos produkcijos asortimente yra ir dronai „Orlan-10“, kuriuos rusų kariai naudoja Ukrainoje.
Pranešama, kad neteisėtai tiektų dalių vertė siekia maždaug 875 000 eurų.
Teismo pirmininko teigimu, tiektos elektros dalys yra dažnai naudojamos šios rūšies dronų gamyboje ir joms yra taikomos Europos Sąjungos Rusijai nustatyto embargo sąlygos.
Kai kurios iš šių dalių, pavyzdžiui, konverteriai, stiprintuvai ir tranzistoriai, buvo įsigytos Vokietijoje. Po to buvo nurodoma melaginga informacija apie gavėjus, sukuriant įspūdį, kad dalys liks Vokietijoje.
Tačiau prekės buvo tiekiamos vienai Sankt Peterburgo bendrovei ir į kitas vietas, nurodoma kaltinamajame akte.
Po to, kai 2022 m. vasarį Ukrainoje prasidėjo plataus masto rusų invazija, ES dar labiau sugriežtino savo sankcijas. Tačiau, teismo teigimu, vyras ir moteris savo verslo modelį pritaikė taip, kad per Turkiją, Kiniją ar Jungtinius Arabų Emyratus galėtų tiekti dalis Rusijai.
Naujausi komentarai