„Po pastarojo ginčo dėl Turkijos vyriausybės pareigūnų pasirodymo kampanijose Vokietijoje, Saro kraštas uždraus tokius pasirodymus“, – sakoma šios pietvakarinės žemės pareiškime.
Turkija įsivėlė į žodžių karą su savo NATO partnere Vokietija, keliems vokiečių miestams uždraudus mitingus, kuriuose turkų politikai ketino agituoti vietos turkų bendruomenes ateinantį mėnesį referendume pritarti Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) galių išplėtimui.
R.T.Erdoganas siekia užsitikrinti palaikymą iš turkų bendruomenių užsienyje, taip pat ir Vokietijoje, kurioje gyvena maždaug 1,4 mln. turkų.
Vėliau šį mėnesį įvyksiantiems rinkimams besiruošianti Saro krašto premjerė Annegreta Kramp-Karrenbauer (Anegreta Kramp Karenbauer) pareiškė pasinaudosianti įstatymu, leidžiančiu uždrausti užsienio pareigūnams rengti kampanijas žemėje, „kai kyla grėsmė taikiam vokiečių ir užsieniečių sambūviui“.
„Vidiniams turkų konfliktams Vokietijoje vietos nėra, – pareiškė A.Kramp-Karrenbauer. – Rinkimų sueigos, keliančios grėsmę taikai krašte, turi būti uždraustos įstatymu“.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel nepakluso raginimams uždrausti tokias užsieniečių rinkimines sueigas visoje šalyje.
Tačiau A.Kramp-Karrenbauer pareiškė, kad Saro kraštas, viena iš 16 Vokietijos žemių, nelauks, kol Berlynas ar Europos Sąjunga susitars dėl oficialios politikos tokiais atvejais, ir nedelsiant įves savo draudimą.
„Čia, Saro krašte, mums ne tam tikri žmonės kelia problemų, o jų žinia. Mūsų liberalioji demokratija nėra uostas savo nedemokratiniams tikslams skelbti“, – pareiškė premjerė, kalbėdama apie referendumą, kuris, pasak kritikų, paverstų Turkijos prezidentą vienvaldžiu lyderiu.
Tačiau ji išreiškė viltį, kad tokia politika sukurs precedentą „visai ES“.
Naujausi komentarai