Liekančios už Rusijos parlamento ir vykdomosios valdžios institucijų borto dešiniųjų liberalų opozicijos lyderiai tikisi susilaukti šalininkų paramos per artimiausius rinkimus į Dūmą ir iškelti vieną bendrą kandidatą į prezidentus.
Surengę kelias milicijos nuslopintas protesto akcijas dešinieji sako, kad pasirengę koordinuoti pastangas per rinkimus su visuomenės plačiau remiama kairiąja opozicija. Jie žada priminti apie save jau rugsėjo 25 dieną mitinge, kuriame bus reikalaujama sugrąžinti Maskvos mero rinkimus.
Nesutinkantieji su dešimt metų trunkančia Vladimiro Putino lyderyste norėtų pritraukti į savo gretas populiarias asmenybes, tokias kaip rokeris Jurijus Ševčiukas.
"Aš manau, kad jeigu Jurijus Ševčiukas būtų rinkimų sąraše, būtų puiku", - sakė radijo stoties "Echo Moskvy" laidoje buvęs Dūmos deputatas Vladimiras Ryžkovas.
Ketinimą dalyvauti koalicijoje paskelbė buvęs premjeras Michailas Kasjanovas, kurio kandidatūrą CRK atsisakė įregistruoti per 2008 metų prezidento rinkimus, taip pat žinomi opozicijos aktyvistai: buvęs vicepremjeras Borisas Nemcovas ir buvęs energetikos ministro pavaduotojas Vladimiras Milovas - kritiško pranešimo apie V.Putino, dabar premjero, valdymo rezultatus autoriai.
Sąjungos dalyviai sako, jog nereikia turėti iliuzijų, kad jiems pavyks laimėti rinkimus Rusijoje, kur dauguma, kaip ir anksčiau, balsuoja už V.Putiną ir jo įpėdinį prezidento poste Dmitrijų Medvedevą. Tačiau rinkimai atveria galimybes agituoti ir formuoti " kritinę masinę permainoms", sakė V.Milovas.
"Darbotvarkė - bendras politinio režimo demokratizavimas, pilietinių teisių ir laisvių atkūrimas", - pakartojo jis pagrindinį nesutinkančiųjų šūkį. Kad jį išgirstų valdžia, jie siekia protesto akcijose Maskvoje, kurias reguliariai lazdomis išvaiko milicija.
"Svarbiausia - 2012 metais demokratinė opozicija turi turėti bendrą kandidatą į prezidentus", - apibūdino savo tinklalapyje susivienijimo viziją vienas jo organizatorių, "nesutinkančiųjų eitynių" dalyvis Ilja Jašinas.
"Mano nuomone, labiausiai tikėtini kandidatai gali būti Borisas Nemcovas, Michailas Kasjanovas ir Vladimiras Ryžkovas", - sakė jis.
Dešinieji renka dokumentus partijai įregistruoti, nors nelabai tiki, kad tai pavyks, nes jau ne kartą jų prašymai buvo atmesti.
"Mes padarysime viską, kad mus įregistruotų. Veiksime spaudimo metodais - protesto akcijos, mitingai. Jeigu neįregistruos, mes visaip diskredituosime šiuos imitacinius rinkimus", - sakė V.Ryžkovas radijo stočiai "Echo Moskvy".
Dabartinės valdžios šalininkai įsitikinę, kad nors Rusija, kaip ir iki šiol, dar neįveikė krizės, politiniam stabilumui niekas negresia, jeigu V.Putinas ir D.Medvedevas, laikydamiesi "valdomos demokratijos", toliau laikys savo rankose valdymo vadžias dar kelerius metus.
Tačiau opozicija ir kai kurie ekonomistai skeptiškai žiūri į esamą konstrukciją ir mano, kad sąstingio ir investicinio klimato blogėjimo priežastys yra valstybinis kapitalizmas ir "valdžios vertikalė".
Naujausi komentarai