Europos Komisija paprašė Europos Teisingumo Teismo priimti sprendimą dėl prieštaringai vertinamos sutarties teisėtumo.
Europos Komisija nusprendė trečiadienį „paprašyti Europos Teisingumo Teismo teisinės nuomonės, siekiant išsiaiškinti, ar ACTA sutartis ir jos įgyvendinimas visiškai suderinamas su saviraiškos ir interneto laisve“.
Sutartį, ginančią autorių teises, užtikrinančią kovą su klastojimu ir interneto laisvę, taip pat pasirašė Jungtinės Valstijos, Japonija ir Kanda, tačiau kai kurios šalys, daugiausiai – Rytų Europos valstybės, pagrasino jos neratifikuoti. Mat kritikai pažymi, kad šis susitarimas apribos interneto laisvę.
Europos Komisija gina ACTA.
„Ši diskusija turi remtis faktais, o ne dezinformacija ir gandais, kurie pastarosiomis savaitėmis sklinda socialinės žiniasklaidos tinklalapiuose ir tinklaraščiuose“, – teigė ES prekybos komisaras Karelas de Guchtas.
Anot jo, sutartimi „siekiama pakelti intelektinės nuosavybės teisių pasaulinius standartus“. Komisaras kalbėjo, kad ACTA „padės apsaugoti darbo vietas, kurių dabar netenkama dėl klastojimo, o šiuo metu aplink cirkuliuoja piratinės prekės, kurių vertė siekia 200 mlrd. eurų“.
Tačiau, atrodo, kad nuomonės išsiskyrė ir pačioje Komisijoje.
ES teisingumo komisarė Viviane Reding kiek anksčiau mikrotinklaraštyje „Twitter“ paskelbė savo pareiškimą, kuriame teigė, kad „autoriaus teisių apsaugos niekada negalima pateisinti eliminuojant saviraiškos ar informacijos laisvę“.
„Todėl man interneto blokavimas niekada nebus tinkamas pasirinkimas“, – pažymėjo ji.
Naujausi komentarai