Pereiti į pagrindinį turinį

Centrinės Afrikos Respublikos sostinėje žuvo du protestuotojai (atnaujinta)

2014-05-30 07:41
AFP nuotr.

Du žmonės žuvo, o dar keli buvo sužeisti penktadienį prasidėjus šaudymui per protestus Centrinės Afrikos Respublikos (CAR) sostinėje Bangyje, kurių dalyviai reikalavo laikinosios vyriausybės atsistatydinimo, pranešė įvykių liudininkai ir vienas kariškių šaltinis.

Protestuotojai taip pat reikalavo, kad iš šalies būtų išvestos Burundžio taikdarių pajėgos.

Centrinės Afrikos Respublikos sostinėje per protestus prieš vyriausybę aidėjo šūviai

Saugumo pajėgos penktadienį perspėdamos šaudė į orą, kai protestuotojai Bangyje reikalavo Centrinės Afrikos Respublikos (CAR) laikinosios vyriausybės atsistatydinimo ir užsienio pajėgų išvedimo, pranešė vienas kariškis.

Kariai ir policija šaudė, mėgindami sutrukdyti protestuotojams susitelkti sostinėje, ten esančiam naujienų agentūros AFP žurnalistui sakė šaltinis.

Šaltinis nurodė, kad demonstrantų buvo tūkstančiai ir kad dar maždaug po valandos jie išsiskirstė.

Automatinių ginklų papliūpos taip pat girdėjosi Bangio centriniame rajone, kuriame įsikūrusi prezidentūra, ir oro uosto prieigose miesto pakraštyje.

Pastarosiomis dienomis sostinėje suintensyvėjo smurtas, todėl pareigūnai įkūrė daug patikros postų pagrindinėse gatvėse. Penktadienį eismas Bangyje buvo apmiręs.

Keli civiliai buvo sužeisti ketvirtadienį per susirėmimus tarp jaunuolių protestuotojų ir Afrikos šalių pajėgų, dislokuotų Bangyje.

Trečiadienį per susirėmimus Bangyje žuvo bent 15 žmonių, tarp jų vienas kunigas, o dar keli buvo sužeisti, sakė vienas kariškių šaltinis.

Skurstančią CAR krizė krečia nuo praeitų metų kovą įvykdyto perversmo, vadovaujamo Michelio Djotodios (Mišelio Džodotijos). Tuomet į valdžią atėjo musulmonų vadovaujamas aljansas „Seleka“.

Kai kurios „Seleka“ sukilėlių grupuotės tapo nevaldomos ir pradėjo žudyti, žaginti bei plėšikauti.

Ta smurto banga paskatino gyventojų daugumą sudarančios krikščionių bendruomenės narius susivienyti į savigynos grupes, žinomas kaip „antibalakų“ judėjimas. Kilo atsakomųjų žudynių banga, pareikalavusi tūkstančių žmonių gyvybių, o dar beveik milijonas gyventojų tapo pabėgėliais.

M.Djotodią, dabar pasitraukusį į Beniną, sausį pakeitė laikinoji prezidentė Catherine Samba-Panza (Ketrin Samba-Panza), kai perversmo lyderiui nepavyko sustabdyti kraujo liejimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų