Vokietija perspėja dėl ginkluotės tiekimo Ukrainai: laukia pavojingi padariniai Pereiti į pagrindinį turinį

Vokietija perspėja dėl ginkluotės tiekimo Ukrainai: laukia pavojingi padariniai

2015-03-13 07:34
AFP-BNS inf.
Frankas-Walteris Steinmeieris
Frankas-Walteris Steinmeieris / Reuters nuotr.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) ketvirtadienį Vašingtone, kur stiprėja palaikymas idėjai aprūpinti Kijevo pajėgas kovai su prorusiškais separatistais, dar kartą pasisakė prieš siūlymus apginkluoti Ukrainą.

„Suprantu, kad daugelis jūsų pasisakote už greitesnį – taigi, ryžtingą ir tuo pačiu karinį sprendinį“, – F.-W.Steinmeieris sakė per renginį, organizuotą Strateginių ir tarptautinių studijų centro.

Tačiau suteikus Kijevui pagalbą letalinėmis karinėmis priemonėmis „konfliktas gali būti permestas į naują fazę“ ir įsiplieksti „pavojingas nuolatinis eskalavimas tarp Ukrainos ir Rusijos“, perspėjo jis.

„Tai negali atitikti niekieno interesų“, – sakė Vokietijos diplomatijos vadovas.

F.-W.Steinmeieris apsilankė Vašingtone tuo metu, kai JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) yra spaudžiamas ne vien Kongreso „vanagų“, bet ir savo administracijos aprūpinti Ukrainos armiją ginklais, kurie sustiprintų jos pajėgumus kovoje su Maskvos remiamais separatistais.

B.Obamos naujasis gynybos sekretorius Ashtonas Carteris (Aštonas Karteris) sakė Senatui per jo kandidatūros tvirtinimo posėdį, kad jis „labai linkęs“ aprūpinti Kijevą ginkluotes.

JAV kariuomenės vadas generolas Martins Dempsey (Martinas Dempsis) praeitą savaitę taip pat sakė, kad „mes neabejotinai turėtume svarstyti letalinę pagalbą ir turėtume išlikti NATO sąjungininkų kontekste“.

Vokietija ir daugelis Europos šalių įsitikinusios, kad iš Vakarų valstybių gauta ginkluotė nepersvertų karinio pranašumo, kurį turi prorusiškos pajėgos, esą gaunančios pagalbą iš Maskvos. Pasak jų, toks žingsnis tik dar labiau pakurstytų konfliktą, nusinešusį jau apie 6 žmonių gyvybių.

Baltieji rūmai trečiadienį taip pat stengėsi nesureikšminti galimybės pasiųsti Kijevui letalinės karinės pagalbos, nes tai „vestų prie didesnio kraujo liejimo“.