Pereiti į pagrindinį turinį

Bangladeše per sprogimą biurų pastate žuvo 17 žmonių

2023-03-07 22:06
BNS inf.

Per sprogimą Bangladešo sostinės komerciniame rajone esančiame biurų pastate žuvo mažiausiai 17 žmonių, o daugiau kaip 100 buvo sužeisti, pranešė policija ir medikai.

Scanpix nuotr.

Sprogimo priežastis kol kas nežinoma, tačiau Bangladeše, kur dažnai nesilaikoma saugumo reikalavimų, gyvybių pareikalaujančių gaisrų ir sprogimų pastatuose pasitaiko dažnai.

Sprogimas prieš pat 17 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku sudrebino ketvirtą ir penktą septynių aukštų pastato aukštus stambiame didmeninės prekybos centre sostinėje Dakoje.

Sprogimo metu buvo sugriauti keli pastato aukštai ir šoninės sienos, o nuolaužos ir skeveldros skriejo į žmonių minią gatvėse.

„Žuvo mažiausiai 17 žmonių, tarp jų dvi moterys“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos inspektorius Bacchu Mia (Bakču Mija).

Dakos medicinos koledžo ligoninėje dėl galvos žaizdų, lūžių ir kitų sužeidimų buvo gydoma daugiau kaip 112 žmonių, agentūrai AFP sakė ligoninės direktorius Nazmulas Islamas.

„Sužalojimų pobūdis rodo, kad tai buvo didžiulis sprogimas“, – sakė jis ir pridūrė, kad buvo pasitelkta šimtai gydytojų ir slaugytojų.

Jis sakė, kad kai kurie sužeistieji taip pat buvo išsiųsti į kitas miesto ligonines.

Nors gelbėtojai į įvykio vietą atvyko per septynias minutes nuo sprogimo, priešgaisrinės tarnybos viršininko brigados generolo Maino Uddino (Maino Udino) teigimu, žalos mastas apsunkino jų pastangas pasiekti žmones, kurie vis dar gali būti įstrigę viduje.

„Dabar įeiti į pastatą rizikinga, – sakė jis. – Mums reikia sustiprinti kolonas ir sijas, kad galėtume tęsti gelbėjimo darbus pirmame aukšte ir po žeme.“

„Vis dar yra tikimybė, kad pastato viduje gali būti įstrigusių žmonių“, – sakė jis.

Jis pridūrė, kad po pastatu nebuvo jokio dujų vamzdžio ir jokių sprogmenų pėdsakų.

„Stengiamės išsiaiškinti sprogimo priežastį“, – sakė jis.

Pastate gaisras nekilo, tačiau daugiau nei 150 ugniagesių gelbėtojų dalyvavo gelbėjimo darbuose, sakė priešgaisrinės tarnybos atstovas.

Vidutinio amžiaus vyras kruvinais marškiniais žurnalistams sakė, kad buvo sužeistas per sprogimą, kuris išdaužė langus ir apgadino pastato sieną.

„Ant grindų gulėjo žmonės. Pabėgau išlipęs pro langą“, – sakė jis.

Bangladeše yra buvę panašių nelaimių, įskaitant gaisrus gamyklose, kuriose darbuotojai liko įkalinti. Stebėsenos grupės dėl to kaltina korupciją ir nepakankamą saugos taisyklių laikymąsi.

2012 metais Dakoje esančiame drabužių fabrike apie 117 darbininkų žuvo, įstrigę už užrakintų durų.

Didžiausia pramoninė nelaimė šalyje įvyko 2013 metais, kai sugriuvus drabužių fabrikui „Rana Plaza“ netoli Dakos žuvo daugiau kaip 1 100 žmonių.

2019 metais seniausioje Dakos dalyje, 400 metų senumo daugiabučių, parduotuvių ir sandėlių prigrūstame rajone, kilo gaisras, per kurį žuvo mažiausiai 67 žmonės. Dar vienas gaisras senojoje Dakoje, kilęs 2010 metais name, kuriame nelegaliai buvo laikomos cheminės medžiagos, nusinešė mažiausiai 123 žmonių gyvybes.

2021 metais gaisras maisto produktų ir gėrimų gamykloje prie Dakos nusinešė mažiausiai 52 žmonių gyvybes, daugelis jų buvo įstrigę viduje dėl užrakintų durų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų