JAV ambasadorius NATO: Putino galva – ligota ir nelogiška Pereiti į pagrindinį turinį

JAV ambasadorius NATO: Putino galva – ligota ir nelogiška

2025-08-06 15:34

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas vis dar nerodo jokio noro nutraukti karo – vėl „Shahedais“ atakavo Ukrainą.

JAV ambasadorius NATO: Putino galva – ligota ir nelogiška
JAV ambasadorius NATO: Putino galva – ligota ir nelogiška / Scanpix nuotr.

Dar daugiau sugriovimų ir mirčių Ukrainoje. Rusija vėl siuntė dronus ir balistines raketas. Nors daugumą jų numušė, yra pataikymų, ypač Charkivo srityje – ten smogė svarbiam geležinkelio mazgui – Lozovos miestui. Tai svarbi logistikos arterija ir Ukrainos pajėgoms. Čia žuvo pora žmonių, tarp jų ir budintis mechanikas. Dronai skriejo ir į gyvenamuosius rajonus – tarp 10 nukentėjusiųjų yra pora vaikų.

Beje, kaip tik išvakarėse Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis lankėsi Charkivo srities fronte – apdovanojo karius, kuriems tenka atlaikyti okupantų puolimą, o rusai į savo gretas yra ko tik neužverbavę.

„Suprantu, kad išties nelengva, bet jūs, ukrainiečiai, kaunatės. Kaip sakė vadas, su tadžikais, uzbekais bei kinais – visi čia, net pakistaniečiai“, – šnekėjo Ukrainos prezidentas.

Šios srities, besiribojančios su Rusija, okupantai per pusketvirtų metų taip nė nepajėgė užgrobti.

„Aš įsitikinęs, kad nugalėsime – Ukraina visada bus nepriklausoma ir stipri, kaip ir mūsų žmonės“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Svarstoma, ar ši savaitė gali tapti lemiama Rusijos invaziniame kare. Jau trečiadienį į Maskvą laukiama atvykstant JAV prezidento Donaldo Trumpo pasiuntinio Steve'o Witkoffo – prieš pat D. Trumpo penktadienio terminą V. Putinui sustabdyti žudynes.

Bet amerikiečių nuolatinis atstovas NATO sako – sunku nuspėti, kas dedasi ligotoje agresoriaus galvoje, koks bus kitas Kremliaus žingsnis.

„Neįmanoma įlįsti į Putino galvą – ji yra ligota, iškreipta ir nelogiška. Tačiau, spėju, jis nenori kovoti su galingiausia pasaulio kariuomene – Jungtinių Amerikos Valstijų“, – nurodė JAV ambasadorius NATO Matthew Whitaker.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Kiek žinoma, S. Witkoffas vyks į Maskvą, kad pateiktų ultimatumą – nutraukti ugnį. Jei nestabdys karo, D. Trumpas yra prigrasinęs: įves 100 procentų antrinius tarifus rusiškos naftos pirkėjoms.

„Manau, antrinės sankcijos ir tarifai tiems, kas moka už šį karą – Kinijai, Indijai ir Brazilijai, perkančioms rusišką naftą – yra akivaizdus kitas žingsnis siekiant užbaigti šį karą. Prezidentas Trumpas sakė, kad Rusija labai gerai moka išvengti sankcijų. Bet manau, jiems tikrai smogtų, kur reikia“, – tvirtino JAV ambasadorius NATO.

Ukrainos siųsti dronai iš rikiuotės išvedė dvi naftos perdirbimo gamyklas Rusijoje. Riazanės – teveikia mažiau nei pusės pajėgumo. Novokuibyševsko – išvis sustabdė gamybą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Prajuokino

Na labai rimtas pareiškimas valstybės ambasadoriaus, kuriai vadovauja Trumpas :-)
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų