B. al Assadas pabėgo iš Sirijos, kai islamistų vadovaujamas sukilėlių aljansas sekmadienį įsiveržė į sostinę Damaską ir nutraukė penkis dešimtmečius trukusį brutalų jo klano valdymą.
Islamistų lyderis Abu Mohammedas al-Jolanis, vadovavęs puolimui, privertusiam B. al Assadą bėgti, pradėjo derybas dėl valdžios perdavimo ir pažadėjo persekioti buvusius aukšto rango pareigūnus, atsakingus už kankinimus ir karo nusikaltimus.
Jo grupuotė „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) kilusi iš „Al Qaeda“ padalinio Sirijoje ir daugelio Vakarų vyriausybių yra uždrausta kaip teroristinė organizacija, tačiau ji stengiasi švelninti savo retoriką.
Per pilietinį karą Sirijoje žuvo 500 000 žmonių, pusė šalies gyventojų buvo priversti bėgti iš namų, milijonai jų rado prieglobstį užsienyje.
Žlugus vyriausybei, kuri visus kasdienio gyvenimo aspektus tvarkė pagal B. al Assado ir jo tėvo, supratimą, šalyje dabar tvyro didžiulė nežinomybė.
Nuo 2011 metų, kai prasidėjo pilietinis karas ir B. al Assadas susidorojo su demokratiniu judėjimu, Izraelis daug kartų bombardavo Siriją.
Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR) teigė, kad nuo B. al Assado nuvertimo užfiksavo daugiau kaip 300 Izraelio smūgių.
JT specialusis pasiuntinys Sirijai Geiras Pedersenas antradienį paragino Izraelį liautis.
„Mes ir toliau stebime Izraelio veiksmus ir bombardavimus Sirijos teritorijoje. Tai turi liautis. Tai be galo svarbu“, – sakė jis žurnalistams Ženevoje.
AFP žurnalistai sostinėje Damaske antradienį girdėjo garsius sprogimus, tačiau negalėjo nepriklausomai patikrinti atakų šaltinio ar masto.
Naujausi komentarai