Miesto pareigūnai sako, kad spinduliuotės lygis nepadidėjo.
Dėl dūmų 3 mln. gyventojų turinčiame Kijeve pablogėjo matomumas, o aitrus kvapas juntamas net namuose.
Penktadienį Ukrainos sostinė pagal oro užterštumo lygio indeksą įmonės „IQAir Group“ sudaromame pasauliniame sąraše pakilo į pirmąją vietą, aplenkdama Kinijos miestus, įskaitant Šanchajų, kur po koronaviruso protrūkio smarkiai sumažėjo oro tarša.
Smogas apgaubė Kijevą, smarkiam vėjui nešant dūmus iš dešimčių miškų gaisrų aplinkiniuose regionuose, įskaitant uždarą zoną aplink Černobylio elektrinę.
Prieš beveik dvi savaites gaisras kilo radioaktyviomis medžiagomis užterštoje miškingoje zonoje aplink 1986-aisiais sprogusį Černobylio atominės elektrinės reaktorių.
Antradienį Ukrainos pareigūnai informavo, kad smarkus lietus padėjo beveik užgesinti šį gaisrą.
Tačiau penktadienį tūkstantis ugniagesių su dviem lėktuvais ir trimis sraigtasparniais tebekovojo su virtine nedidelių gaisrų miškingoje zonoje už maždaug 80 km į šiaurę nuo KIjevo.
Kijevo valdžia patikino miesto gyventojus, kad radiacijos pavojaus nėra.
„Kijeve dūmai ir oro tarša stebimi dėl gaisrų,.. tačiau radiacinis fonas nepadidėjo“, – vaizdo kreipimesi sakė sostinės meras Vitalijus Klyčko.
Visgi pareigūnai paragino kijeviečius be svarbaus reikalo neiti į lauką ir neatverti langų.
Oro tarša Kijeve smarkiai padidėjo tokiu metu, kai mieste dėl koronaviruso epidemijos paskelbtas karantinas. Ukrainoje iki šiol nustatyti 4 662 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 125 žmonės mirė.
Sostinėje žmonėms leidžiama išeiti į lauką, tačiau jie privalo dėvėti apsaugines kaukes, o kartu galima vaikščioti ne daugiau kaip dviem asmenims.
Naujausi komentarai