Pereiti į pagrindinį turinį

Ukrainoje teistam Rusijos kariui – kalėjimas iki gyvos galvos

2022-05-23 10:32

Teisėjų kolegija Kyjive vieną į Ukrainą įsiveržusios Rusijos karį pirmadienį pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų ir skyrė jam laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.

Vadimas Šišimarinas
Vadimas Šišimarinas

Nuosprendį galima apskųsti per 30 dienų.

Teismo posėdį platformoje „YouTube“ savo kanaluose transliavo Ukrainos žiniasklaidos priemonės.

„Teismas nustatė, kad (Vadimas) Šišimarinas yra kaltas, ir nuteisė jį kalėti iki gyvos galvos“, – sakė teisėjas Serhijus Ahafonovas.

21 metų rusų karys V. Šišimarinas teisme praėjusią savaitę pripažino pirmosiomis Rusijos puolimo dienomis nužudęs 62 metų civilį.

Skaitydamas nuosprendį teisėjas pažymėjo, kad teismas atsižvelgė į tai, kad teisiamasis bendradarbiavo su pareigūnais.

Jaunatviškos išvaizdos rusų seržantas V. Šišimarinas iš Irkutsko Sibire penktadienį teismui sakė, kad „nuoširdžiai gailisi“ dėl to, ką padarė.

„Nervinausi dėl to, kas vyko. Nenorėjau nužudyti“, – sakė jis, stovėdamas stikliniame teisiamųjų narve.

Ši svarbi byla buvo užbaigta penktadienį po trijų svarstymo dienų.

Ukrainos prokurorai paprašė skirti V. Šišimarinui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už civilio Oleksandro Šelipovo nužudymą Čupachivkos kaime Ukrainos šiaurės rytuose, praėjus keturioms dienoms nuo Maskvos invazijos pradžios.

„Jis vykdė nusikalstamą įsakymą ir gerai tai žinojo“, – sakė kaltintojas.

Tai pirma tokio pobūdžio byla nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną. Ji laikoma viešu Ukrainos teismų sistemos nepriklausomumo išbandymu.

V. Šišimarino advokatas penktadienį sakydamas baigiamąją kalbą teigė, kad jo klientas yra nekaltas dėl tyčinės žmogžudystės ir karo nusikaltimų.

Paskelbus nuosprendį kario teisininkas Viktoras Ovsianikovas sakė, kad bus teikiama apeliacija.

„Tai pats griežčiausias nuosprendis, ir bet koks blaivaus proto žmogus jį ginčytų“, – po teismo posėdžio sakė S. Ovsianikovas. – Prašysiu, kad teismo verdiktas būtų panaikintas.“

Tai pats griežčiausias nuosprendis, ir bet koks blaivaus proto žmogus jį ginčytų.

Jis pridūrė, kad „buvo juntamas visuomenės sprendimas“ teismui priimti būtent tokį sprendimą.

Prieš paskelbiant teismo sprendimą Kremlius savo ruožtu pirmadienį pareiškė esąs „susirūpinęs“ dėl V. Šišimarino likimo, bet negalėjęs jam suteikti pagalbos, nes Ukrainoje nebelikę Rusijos diplomatų.

„Tai nereiškia, kad nemėginsime veikti kitais kanalais. Kiekvieno Rusijos piliečio likimas mums yra didžiausios svarbos“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Tuo pačiu metu tarptautinės institucijos tiria įtariamus Rusijos pajėgų nusikaltimus Ukrainoje.

Tikėtina, kad po šio istorinio nuosprendžio bus paskelbta kitų, nes Ukraina ir tarptautinės institucijos tiria tūkstančius įtariamų Rusijos pajėgų nusikaltimų nuo Maskvos invazijos pradžios.

Daugiau naujienų