Pereiti į pagrindinį turinį

Filipinus pasiekė supertaifūnas „Man-yi“: regionui gresia katastrofiška ir gyvybei pavojinga padėtis

2024-11-16 15:14
BNS inf.

Filipinus šeštadienį pasiekė supertaifūnas „Man-yi“ ir, didžiulėms bangoms talžant salyno pakrantes, nacionalinė meteorologijos tarnyba perspėja apie „galimą katastrofišką ir gyvybei pavojingą“ poveikį.

Scanpix nuotr.

Artėjant „Man-yi“, kuris yra jau šeštoji didelė audra, per pastarąjį mėnesį užklupusi nelaimių išvargintą šalį, savo namus paliko daugiau kaip 650 tūkst. žmonių.

Meteorologijos tarnyba pranešė, kad „Man-yi“, kaip supertaifūnas pasiekęs sausumą retai apgyvendintoje Katanduaneso salos provincijoje, atnešė iki 195 kilometrų per valandą stiprumo vėją, ir pridūrė, kad vėjo gūsių greitis siekia iki 325 kilometrų per valandą.

„Toliau stiprėjant supertaifūnui „Pepito“, šiaurės rytų Bikolio regionui gresia katastrofiška ir gyvybei pavojinga padėtis“, – įspėjo meteorologijos tarnyba likus kelioms valandoms iki tol, kol supertaifūnas pasiekė sausumą.

Tarnyba pranešime pavartojo vietinį audros pavadinimą ir turėjo omenyje pietinę pagrindinės Lusono salos dalį.

Katanduaneso pakrantę talžo iki 14 metrų aukščio bangos, o Manilai ir kitiems pažeidžiamiems pakrantės regionams gresia uraganinės bangos, kurių aukštis per ateinančias 48 valandas gali siekti daugiau nei tris metrus, įspėjo meteorologijos tarnyba.

Sekmadienio popietę „Man-yi“ kaip supertaifūnas arba taifūnas gali smogti Lusonui – daugiausiai gyventojų turinčiai šalies salai ir ekonomikos varomajai jėgai, o pirmadienį praslinkti į šiaurę nuo Manilos ir praūžti virš Pietų Kinijos jūros.

Per penkias audras, kurios pastarosiomis savaitėmis siautėjo Filipinuose, žuvo mažiausiai 163 žmonės, tūkstančiai liko be namų, buvo sunaikinta nemažai pasėlių ir gyvulių.

Vyriausybė šeštadienį paragino žmones atsižvelgti į perspėjimus ir bėgti į saugią vietą.

„Jei reikalinga prevencinė evakuacija, atlikime ją ir nelaukime pavojaus valandos prieš evakuaciją ar pagalbos ieškojimą, nes jei taip pasielgsime, kelsime pavojų ne tik savo, bet ir gelbėtojų gyvybei“, – pareiškė vidaus reikalų viceministras Marlo Iringanas (Marlas Iringanas).

Klimato kaita didina audrų intensyvumą, todėl kyla smarkesnės liūtys, staigūs potvyniai ir stipresni vėjo gūsiai.

Šiai Pietryčių Azijos šaliai ar aplinkiniams vandenims kasmet smogia apie 20 didelių audrų ir taifūnų, per kuriuos žūsta dešimtys žmonių, tačiau retai pasitaiko, kad per nedidelį laiko tarpą įvyktų keli tokie meteorologiniai reiškiniai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų