Pasak ministro Lino Linkevičiaus atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, ambasada su jais palaiko ryšį.
„Taip, tiesa. Apie vieną buvo paskelbta dar vakar, o apie antrą sužinojome antradienį. Su jais ambasada susisiekė ir bendravo. Palaikome ryšį ir toliau palaikysime“, – 15min.lt sakė ji.
Daugiau detalių ministerijos atstovė nepasakė dėl asmens duomenų apsaugos.
Užsienio reikalų ministerija pirmadienį rekomendavo Lietuvos piliečiams laikinai nevykti į Kiniją.
Jos duomenimis, Kinijoje yra apie 300 lietuvių.
Portalas primena, kad koronaviruso aukų skaičius jau perkopė 100.
Manoma, kad mirtinai pavojingas virusas praeitą mėnesį pasklido iš laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste. Nepaisant Kinijos desperatiškų priemonių suvaldyti protrūkį, liga išplito šalyje ir pasiekė kelioliką kitų šalių.
Vyriausybė paskelbė karantiną Uhane ir kituose miestuose centrinėje Hubėjaus provincijoje, todėl juose faktiškai įstrigo daugiau kaip 50 mln. žmonių, įskaitant tūkstančius užsieniečių. Padėtį sunkina faktas, kad virusas išplito Kinijoje sutinkant Naujuosius metus pagal mėnulio kalendorių – itin intensyviu kelionių laikotarpiu.
Scanpix nuotr.
Įstrigusieji Uhane vis labiau nerimauja, o užsienio vyriausybės ieško būdų saugiai išgabenti savo piliečius iš 11 mln. gyventojų turinčio miesto.
JAV, Prancūzija, Japonija ir kelios kitos valstybės paskelbė planuojančios išskraidinti savo piliečius, bet jau savaitę tęsiantis transporto suvaržymams šių planų kol kas nepavyko realizuoti.
Nustatyta, kad žmonės virusu gali užsikrėsti nuo sergančių žmonių, bet mokslininkai dar neišsiaiškino, kiek jis yra užkrečiamas ir kokie yra jo plitimo būdai.
Kinijos užkrečiamųjų ligų ekspertai antradienį žurnalistams sakė, jog panašu, kad virusas perduodamas užsikrėtusiam asmeniui kosėjant ar sloguojant.
Naujausi komentarai