Pereiti į pagrindinį turinį

Pietų Korėja: karinis žvalgybinis palydovas pradės visapusišką Šiaurės Korėjos stebėjimą

2024-08-14 16:46
BNS inf.

Seulo ginklų įsigijimo agentūra trečiadienį pranešė, kad pirmasis Pietų Korėjos gamybos karinis žvalgybinis palydovas yra pasirengęs pradėti visavertę Šiaurės Korėjos stebėjimo misiją.

Scanpix nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje iš JAV Vandenbergo bazės Kalifornijoje iškeltas palydovas yra Korėjos pusiasalyje intensyvėjančių kosmoso lenktynių dalis. Pchenjanas teigia, kad lapkritį paleido savo karinį žvalgybinį palydovą „Malligyong-1“.

Nuo pat paleidimo Seulo žvalgybos palydovas atliko operatyvinius bandymus kosmose. Anksčiau šią savaitę Pietų Korėjos gynybos ministerija patvirtino palydovo kovinį tinkamumą.

Remiantis Gynybos įsigijimo programų administracijos (DAPA) paskelbtu pareiškimu, nuo šiol bus vykdoma visavertė misija, jos metu realiu laiku bus fiksuojami vaizdai iš Šiaurės Korėjos.

Pareiškime priduriama, kad palydovas gali tiksliai analizuoti įvairius objektus ir užtikrinti aukštą vaizdų raišką.

Lapkritį branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos paleistas palydovas, kurį, Seulo teigimu, Maskva padėjo paleisti mainais į ginklų tiekimą Rusijos karui Ukrainoje, sulaukė tarptautinio pasmerkimo.

Šiaurės Korėjai dėl jos branduolinių ir raketų programų taikomos įvairios Jungtinių Tautų sankcijos, tačiau ji užsitikrino tvirtą Rusijos paramą. Rusija yra veto teisę turinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė; jai Pchenjanas siunčia artilerijos sviedinių invazijai į Ukrainą.

Netrukus po paleidimo Pchenjanas pareiškė, kad palydovas užfiksavo svarbiausių JAV ir Pietų Korėjos karinių objektų vaizdus. Tuo tarpu vasario mėnesį Seulo gynybos ministras Shin Won-sikas pareiškė, kad „Malligyong-1“ palydovas skrieja orbita, tačiau realios naudos neduoda.

Seulas yra sakęs, kad iki 2025 metų pabaigos planuoja paleisti keturis papildomus šnipinėjimo palydovus ir taip sustiprinti savo žvalgybos pajėgumus.

Trečiadienį DAPA pranešė, kad Seulas taip pat kuria mikropalydovų sistemą. Sistema turėtų būti skirta ankstyviems neįprastos Šiaurės Korėjos veiklos požymiams aptikti ir iš anksto įspėti apie grėsmę keliančius jos veiksmus.

„Stengsimės maksimaliai išnaudoti savo nepriklausomų stebėjimo ir žvalgybos priemonių galimybes, kad išlaikytume didžiulį pranašumą prieš Šiaurės Korėjos palydovą“, – pareiškė DAPA.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų