„Kaip vyriausybės partija, atskaitinga kiekvienam visuomenės nariui, nusprendėme besąlygiškai atšaukti šį įstatymo projektą, kurį rėmėme“, – sakoma „Sakartvelo svajonės“ pareiškime, paskelbtame jos interneto svetainėje.
„Sakartvelo svajonė“ ir jos sąjungininkės nurodė, kad įstatymo projektą atšaukia dėl jo išprovokuotų „nesutarimų visuomenėje“.
Pagal projektą žiniasklaidos priemonės ir nevyriausybinės organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo finansavimo iš užsienio, būtų turėjusios užsiregistruoti „užsienio įtakos agentais“.
Šis planas išprovokavo dvi dienas trukusius ir policijos brutaliai vaikytus masinius protestus sostinėje Tbilisyje.
Europos Parlamento nariai estai Marina Kaljurand ir Svenas Mikseris, kuruojantys santykius su Sakartvelu, sakė, kad siūlytas įstatymas „tiesiogiai prieštarauja“ Sakartvelo valdžios deklaruotai ambicijai gauti šalies kandidatės į Europos Sąjungos nares statusą.
Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga išreiškė susirūpinimą dėl įstatymo projekto, kuris, pasak kritikų, primena Rusijoje galiojančius teisės aktus, naudojamus pilietinei visuomenei slopinti.
Savo pareiškime „Sakartvelo svajonė“ teigė, kad įstatymo projektas buvo „pristatytas blogoje šviesoje ir klaidinančiu būdu“, ir pridūrė, kad pradės viešas konsultacijas, kad „geriau paaiškintų“ įstatymo tikslą.
Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili reiškė paramą demonstrantams ir žadėjo vetuoti šį teisės aktą.
ES delegacija giria sprendimą
Europos Sąjungos delegacija Sakartvele ketvirtadienį pareiškė palankiai vertinanti valdančiosios partijos sprendimą atšaukti prieštaringai vertinamą „užsienio agentų“ įstatymo projektą, dėl kurio dvi dienas vyko protestai.
„Sveikiname valdančiosios partijos pareiškimą atšaukti teisės akto projektą dėl „užsienio įtakos“. Raginame visus Sakartvelo politinius lyderius tęsti proeuropietiškas reformas,.. kad Sakartvelas įgytų kandidato statusą“, – sakoma pareiškime socialiniuose tinkluose.
Naujausi komentarai