Pereiti į pagrindinį turinį

Šeimyninės „laimės“ paieškos: rusės gūglina, kaip išsiųsti vyrą mirti Ukrainoje

2024-12-09 14:03
DMN inf.

Augant išmokoms už sutartis su armija ir išmokas šeimoms už žuvusius kareivius, Rusijoje pastebima nauja tendencija – moterys internete ieško patarimų, kaip įtikinti savo vyrus vykti į Ukrainą.

Scanpix nuotr.

Kaip rašo portalas Ura.ru, remdamasis tyrimais Telegarm kanaluose, karo pradžioje, kai išmokos buvo nedidelės, paieškos svetainėse tokių užklausų beveik nefiksuota. Tačiau šių metų vasarą, išmokos gerokai padidėjus, išaugo ir moterų susidomėjimas. Taip liepos mėnesį priskaičiuota apie 3500, o rugpjūtį – apie 4200.

Rusijos sąlygomis, išmokos pasirašiusiems sutartį su armija yra tikrai didelės. Įvairuose regionuose jos skiriasi, priklausomai nuo to, kiek papildomai lėšų skiria vietos valdžia. Leidinio „Važnyje istorii“ skaičiavimais, šių metų pabaigoje vienkartinės išmokos vidutiniškai sudarė 8970 eurų, kas yra 5,3 karto daugiau, nei prieš metus. Kai kuriuose regionuose pirmoji išmoka jau pasiekė kelioliką tūkstančių eurų – daugiau nei vidutinis rusas uždirba per metus.

Dar šių metų pradžioje vienuolika Rusijos regionų nesiūlė papildomų išmokų, bet įsibėgėjant „varžyboms“, kas patiek Kremliui daugiau rekrūtų, dabar papildomos išmokos yra mokamos visur, o kai kurie regionai jas jau didino bent po vieną kartą.

Didžiausios regioninės priemokos yra Belgorodo ir Nižnij Novgorodo srityse – beveik po 30 tūkst. eurų. Sankt Peterburgas ir Maskva papildomai moka po kiek daugiau nei 20 tūkstančių.

Opozicinės rusų žiniasklaidos teigimu, Rusijoje pastebimas norinčių sudaryti sutartis mažėjimas, todėl išmokos smarkiai didinamos. Visgi, Ukrainoje negyvais ir sužeistaisiais jau praradus apie 600 – 700 tūkst. žmonių, naujų savanorių rasti vis sunkiau. Net ir kukliausiais skaičiavimais, Ukrainoje rusai patyrė didesnius nuostolius, nei kartu sudėtuose visuose karuose nuo 1945 metų.

Daugiau naujienų