Greičiausiai V. Putinui sunku susivaldyti, interviu UNIAN sakė rusų istorikas ir politikos analitikas Valerijus Solovėjus.
„Jei kalbėtume apie Chersoną, tai karinis dalinys nėra labai svarbus, nes visada būna pralaimėjimų. Tačiau moralinė ir psichologinė reikšmė yra labai didelė. Ir tai neturėjo įtakos visuomenei, o tapo labai svarbiu signalu elitui. Jie pamatė, kad laimėti neįmanoma. Tiesa, jie tai matė ir anksčiau, bet dabar prieš juos šmėkštelėjo pralaimėjimo šmėkla“, – pastebėjo ekspertas.
Anot jo, V. Putino, kaip „laimingo vaiko“, kuriam visada pasisekdavo, reputacija žlugo – iš pradžių Vakaruose, o paskui – posovietinėje erdvėje.
„Tai buvo labai aiškiai matoma per viršūnių susitikimą Samarkande, į kurį jis pavėlavo ir dėl to buvo sukritikuotas. Viskas, ką V. Putinas daro, yra labai blogai“, – mano istorikas.
Analitikas įspėjo, kad V. Putinas dabar bando įbauginti ukrainiečius, kad šie pareikalautų taikos. „Jis tikisi, kad ukrainiečiai bėgs į Europą, o Europa prašys Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio garbingai sudaryti taiką. Deja, ši schema neveikia, o plano B nėra“, – aiškino jis.
UNIAN primena, kad nuo vasaros pabaigos Ukrainos kariuomenė pradėjo aktyviai išstumti užpuolikus iš daugelio savo šalies regionų. Visų pirma, deokupavo Chersono srities gyvenvietes. Spalio pabaigoje buvo išlaisvintos 88 iš jų.
Lapkričio 9 dieną paaiškėjo, kad Rusija dėl rimtų tiekimo problemų nusprendė trauktis iš dešiniojo Chersono srities kranto į kairįjį krantą. O lapkričio 11 dieną Ukrainos gynėjai įžengė į Chersoną.