Vengrijoje antivyriausybiniai protestuotojai pirmadienį rytinio piko valandą blokavo vieną pagrindinių sostinės gatvių, surengę dar vieną demonstraciją prieš neseniai priimtus šalies mokesčių įstatymų pakeitimus.
Protestams tęsiantis jau beveik savaitę, minia, kurią daugiausia sudarė maisto išvežiotojai ant dviračių ir paspirtukų, ant vieno pagrindinių Budapešto tiltų blokavo eismą abiem kryptimis. Tarp demonstrantų buvo daug nepriklausomų verslininkų, teigiančių, kad praėjusią savaitę Vengrijos parlamento priimti įstatymų pakeitimai reikš didelį mokesčių padidėjimą ar darbo praradimą.
Liepos 12-ąją kilusi demonstracijų banga tampa vis labiau nukreipta prieš vyriausybę. Kone kiekvieną vakarą tūkstančiai protestuotojų nepaisydami policijos žygiuoja per Budapešto centrą, blokuoja gatves ir svarbias sankryžas, reikalauja atšaukti naująjį įstatymą.
Vengrijos valdančioji partija „Fidesz“, kuriai vadovauja nacionalistinių pažiūrų premjeras Viktoras Orbanas, praėjusią savaitę pasinaudodama savo didžiule persvara parlamente priėmė pakeitimų, nukreiptų prieš populiarią mokesčių schemą KATA. Pagal ją smulkusis verslas ir laisvai samdomi darbuotojai, pavyzdžiui, kurjeriai, gali mokėti mažus fiksuotus mokesčius.
Naujosios priemonės, turinčios įsigalioti rugsėjo 1-ąją, privers trauktis daugumą iš 450 tūkst. pagal šią schemą dirbančių darbuotojų. Daugelis demonstrantų naująją priemonę vadina paskubomis darbuotojams primesta griežto taupymo priemone, Vengrijos valiutai rekordiškai smukus dolerio ir euro atžvilgiu, o infliacijai pasiekus beveik ketvirčio amžiaus rekordą.
Organizatoriai – spontaniškai susibūrusi kurjerių grupė – paprašė opozicinių partijų ir „įtakingų politikų“ nesirodyti demonstracijoje. Jie pažadėjo tolesnius protestus antradienį ir trečiadienį. Vėliau pirmadienį taip pat planuojamos demonstracijos Segedo ir Nyredgazos miestuose.
Restorano darbuotoja Eszter Balazs (Ester Balaž) sakė mananti, kad nepasitenkinimo banga „tęsis“, o protestuotojai „vis stiprės“, kaip ir jų „entuziazmas“.
„Turime užimti tiltus, turime tapti masiniu judėjimu ir pademonstruoti, kad vienybe galime priversti vykti permainas, nes daug vengrų nori permainų. Yra daug vengrų, norinčių, kad jų šeimoms būtų geriau“, – sakė ji.
Naujausi komentarai