Tik balandį Vilniaus miesto 2-ajame teisme teisėju pradėjęs dirbti Algimantas Valantinas įrašytas pirmuoju numeriu tarp kandidatų į Vilniaus apygardos teismo teisėjo vietą.
Dirbti Vilniaus apygardos teisme iš viso pageidauja 36 teisėjai ir 4 socialinių mokslų daktarai. Nuo spalio 1 d. šiame teisme atsilaisvina dviejų teisėjų vietos.
Seimo ir tautos pasitikėjimo netekęs buvęs Generalinis prokuroras A.Valantinas iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino po nuolatinės Seimo ir visuomenės kritikos tiriant, taip vadinamąją Kauno pedofilijos bylą. Ilgą laiką kartojęs, jog Generalinis prokuroras pats bylų netiria, todėl negali būti atsakingas už visų bylų eigą, galiausiai A.Valantinas Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė atsistatydinimo prašymą.
Jis buvo patenkintas. Sausio 23 d. laikinuoju Generaliniu prokuroru tapo Raimondas Petrauskas.
Iškart po jo atsistatydinimo iš Generalinio prokuroro pareigų, jo buvę kolegos teigė, jog šių pareigų praradimas A.Valantinui yra visiškai neskausmingas. Esą D.Grybauskaitė jam yra pažadėjusi Lietuvos apeliacinio arba Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko vietą.
A.Valantino teisinė karjera yra tikrai svaiginanti. 1985 m. baigęs Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, jis pradėjo dirbti Kaišiadorių rajono prokuratūroje - tardytoju, po to prokuroro padėjėju. Po tarnybos armijoje (1988–1989 m.), įsidarbino Širvintų rajono prokuratūroje prokuroru, o netrukus tapo ir šios prokuratūros vadovu. Nuo 1991 iki 1994 metų jis vadovavo Jonavos rajono apylinkės prokuratūrai.
1994 m. A.Valantinas pradėjo dirbti Jonavos rajono apylinkės teisme, vėliau buvo šio teismo pirmininku. Nuo 1999 iki 2000 m. – dirbo Teismų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriumi, po to iki 2005 m. buvo Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo pirmininku.
Tarp kandidatų į Vilniaus apygardos teismo teisėjo vietą yra Vilniaus 1-ojo apylinkės teismo teisėjos Jolantos Vėgelienės pavardė. Šią teisėją Drąsiaus Kedžio sesuo ir jo dukters globėja Neringa Venckienė apkaltino pažeidus jos kaip teisėjos imunitetą.
J.Vėgelienė leido dvigubą žmogžudyste Kaune tiriantiems prokurorams susipažinti su N.Venckienės pokalbių mobiliuoju telefonu išklotinėmis, net neišsiaiškinusi, kad tos išklotinės priklauso jos kolegei iš Kauno apygardos teismo.
Dėl to teisėjai buvo iškelta drausmės byla, tačiau Teisėjų garbės teismas J.Vėgelienę išteisino. Šį jų sprendimą N.Venckienė yra apskundusi teismui.
J.Vėgelienė šiame sąraše yra dešimta.
Naujausi komentarai