Homoseksualų gynėjai žada skųsti Lietuvą Europos Komisijai, prie jų jungiasi L.Donskis (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

Homoseksualų gynėjai žada skųsti Lietuvą Europos Komisijai, prie jų jungiasi L.Donskis (papildyta)

2010-05-06 15:11
Homoseksualų gynėjai žada skųsti Lietuvą Europos Komisijai, prie jų jungiasi L.Donskis (papildyta)
Homoseksualų gynėjai žada skųsti Lietuvą Europos Komisijai, prie jų jungiasi L.Donskis (papildyta) / Gedimino Bartuškos nuotr.

Jei gėjų eitynės Vilniuje neįvyks, užsienio aktyvistai teigia apskųsiantys Lietuvą dėl žmogaus teisių pažeidimų. Eitynes leisti reikalauja ir Leonidas Donskis.

Cituoja Konstituciją

„Jei Lietuva uždraus gėjų paradą, Europos Parlamentas reaguos greitai ir ryžtingai. O mes pasistengsime, kad taip reaguotų ir Europos Komisija“, - teigiama dviejų europarlamentarų, Austrijos atstovės Ulrikės Lunacek bei brito Michaelo Cashmano, bendrame pareiškime.

U.Lunacek ir M.Cashmanas vadovauja Europos Parlamento grupei, ginančiai gėjų ir lesbiečių teises. Abu šie politikai įtraukti į artėjančių renginių Vilniuje programą, jie abu ketino dalyvauti ir šeštadienio eitynėse.

Kiek atsargiau, bet ne mažiau kritiškai, Lietuvą spaudžia ir kita renginių viešnia, homoseksualų teises ginančios organizacijos ILGA-Europe vadovė Evelyne Paradis. Ji pareiškė, kad Lietuva privalo užtikrinti žmogaus teises ir laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų. Esą valstybės pareiga - „užtikrinti piliečiams teisę išreikšti savo pažiūras“, o gėjų eitynių dalyviai privalo būti apsaugoti nuo galimų provokacijų ir smurto.

Homoseksualų teisių gynėjai cituoja Lietuvos Konstitucijos 36-ąjį straipsnį, teigiantį, kad piliečiai turi teisę rengti taikius susirinkimus. Be to, Lietuvai primenama ir Žmogaus teisių konvencija. Užsimenama, kad gėjų eitynių sužlugdymas gali būti traktuojamas kaip tarptautinės teisės pažeidimas.

L.Donskis: artėjame prie Rusijos

Gėjų eitynes ragina ir Europos Parlamento liberalų frakcija ALDE, trečioji didžiausia jėga parlamente. Savo paramą eitynėms viešai išreiškė ir Lietuvos deleguotas europarlamentaras Leonidas Donskis.

„Tokiu sprendimu Lietuva priartina save prie Rusijos, kur gėjų paradai valdžios institucijų yra draudžiami, o mažumų teisės paminamos, - tai realybe virstantis košmaras. Demokratija, įstatymo galia, žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės yra tie dalykai, už kuriuos mes kovojome ir kuriuos toliau stiprinome, Lietuvai tampant ES nare. Prezidentė bei Vyriausybė turi veikti, kad užtikrintų, jog eitynės įvyks, kaip tai būtų bet kurioje demokratinėje valstybėje“, - sako L.Donskis.

Kaip teigiama liberaliųjų europarlamentarų pranešime, paramą eitynėms išreiškia ir Danijos, Olandijos bei kitų šalių atstovai Briuselyje. Šių šalių deleguoti europarlamentarai - danas Jensas Rohde bei olandė Sophie In't Veld - pareiškė dalyvausiantys eitynėse Vilniuje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų