Lenkijos teisingumo ministras Krzysztofas Kwiatkowskis pasmerkė antilietuviškus išpuolius Lenkijoje.
"Negalima sutikti su tokiu elgesiu, kas įvyko Punske, tai – gėdingas poelgis", – pareiškė K.Kwiatkowskis antradienį Varšuvoje susitikęs su Lietuvos teisingumo ministru Remigijumi Šimašiumi. Lenkijos ministrą cituoja Lenkijos naujienų agentūra PAP.
Lenkijos Punsko savivaldybėje, kur gausu lietuvių gyventojų, pirmadienio naktį raudonos ir baltos spalvos dažais užtepti lietuviški miestelių ir kaimų pavadinimai, išpaišyti lenkų nacionalistų organizacijos ženklai. Nežinomi asmenys 14 Punsko valsčiaus vietovių sugadino 28 lenteles su dvigubais vietovių užrašais lenkų ir lietuvių kalbomis.
Taip pat nuniokotas Punske esantis paminklas, skirtas pirmojo lietuviško vaidinimo šimtmečiui. Antradienio naktį lietuviškame Bubelių kaime Seinų valsčiuje išniekintas statomas paminklinis akmuo, skirtas poeto Albino Žukausko 100-osioms gimimo metinėms.
Ministrų susitikime buvo kalbama ir apie abiejų šalių juridinį bendradarbiavimą. Pasak K.Kwiatkowskio, Lenkijoje gyvenančios tautinės mažumos turi teisę vietovių pavadinimus rašyti dviem kalbomis – gimtąja ir lenkų, todėl neturėjo kilti toks nemalonus incidentas, koks įvyko Punske. Ministras išreiškė viltį, kad įvykį tirianti Lenkijos prokuratūra artimiausiu laiku išaiškins išpuolio vykdytojus.
Lietuvos teisingumo ministras informavo kolegą apie Lietuvoje rengiamą projektą, kuriame numatyta sudaryti galimybę vartoti dvikalbius gatvių ir vietovių pavadinimus, kur tautinė mažuma sudaro ne mažiau kaip trečdalį vietos gyventojų.
Apie 80 proc. iš 4,5 tūkst. Punsko valsčiaus gyventojų yra lietuviai. Manoma, kad Lenkijoje iš viso gali gyventi iki 15 tūkst. lietuvių kilmės asmenų.
Naujausi komentarai