Trūkstant lėšų darbo užmokesčiui statutiniai pareigūnai verčiami eiti nemokamų atostogų. Profesinės sąjungos sako, kad su tuo nesitaikstys.
Jos Vyriausybės reikalauja sėsti prie derybų stalo. Pastaroji ragina imtis reformų ir mažinti pareigūnų skaičių, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Beveik 20 metų policijos tyrėju dirbantis Vladas Sanda šiandieninę situaciją vadina teisėsaugos sistemos žlugdymu.
|
Esą nepakeliamas krūvis, darbo priemonių trūkumas kelia nuolatinę įtampa, nemažai pareigūnų jau paliko tarnybą. Likę priversti be atlygio dirbti viršvalandžius, eiti nemokamų atostogų.
Tyrėjas Vyriausybės skaičiavimus, esą statutiniams pareigūnams darbo užmokesčio fondas mažėjo simboliškai – apie 2 procentus, vadina melu.
„Mane palietė taip, kad nuo 2009 naktinių posėdžių mano atlyginimas sumažėjo 700–800 litų. Kodėl dirbantis žmogus turi savo atlygio sąskaita spręsti sistemos ir valstybės problemas?“ – teigė Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato nuovados tyrėjas V. Sanda.
Ugniagesių, policininkų ir muitininkų profsąjungos ne kartą rengę protesto akcijas jas žada ir toliau, jei Vyriausybė nesės prie derybų stalo.
Profsąjungos reikalauja laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams mokėti vidutinį jų darbo užmokestį, kompensuoti sumažintas valstybines pensijas, taip pat į kitų metų biudžetą įtraukti tarptautinių, tokių kaip Europos krepšinio čempionato, saugumui užtikrinti reikalingas lėšas.
Pareigūnai perspėja, kad planai nurėžti kitų metų vidaus reikalų sistemos biudžetą dar dešimčia procentų atsilieps visuomenės saugumui. Esą vien seksualinių mažumų eitynės sostinės policijai kainavo kone 200 tūkstančių litų.
„Galima būtų sėsti ir pasitarti, kaip tai padaryti geriau. Mes nesakome, kad duokite išskirtines sąlygas, bet žmonėms turi būti sudarytos sąlygos dirbti“, – sakė Vidaus reikalų sistemos respublikinės profsąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.
„Akivaizdu, kad reikalingos struktūrinės reformos, kas yra teisingiausias atsakymas, o ne darbo užmokesčio mažinimas. Profesinių sąjungų atstovai turėtų reikalauti ne finansavimo, kurio užtikrinti Vyriausybė neturi galimybių, o reikalauti reformų vadovybės, kad už turimas lėšas būtų galima dirbantiems pareigūnams mokėti atlyginimus“, – teigė Premjerą pavaduojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
„Optimizuoti veiklą visada galima, bet dabar konkrečiai pasakyti per daug ar per mažai negaliu.
Reikia ieškoti galimybių išgyventi ir svarbiausia, kad būtų užtikrintos pagrindinės funkcijos. O diskutuoti apie ateities dalykus visada galima, ir gal tos diskusijos prasidės“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras Mindaugas Ladiga.
Lietuvoje 10 tūkst. gyventojų tenka kone puspenkto šimto pareigūnų. Estijoje penktadaliu, o Latvijoje – dešimčia procentų mažiau.
Naujausi komentarai