Patarėja: dėl švietimo reformos gali prireikti neeilinės Seimo sesijos Pereiti į pagrindinį turinį

Patarėja: dėl švietimo reformos gali prireikti neeilinės Seimo sesijos

2011-12-27 12:29
Patarėja: dėl švietimo reformos gali prireikti neeilinės Seimo sesijos
Patarėja: dėl švietimo reformos gali prireikti neeilinės Seimo sesijos / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Konstituciniam Teismui paskelbus, kad aukštąjį mokslą reformavusio Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai, gali prireikti neeilinės Seimo sesijos, mano prezidentės patarėja Virginija Būdienė.

„Seimas turės arba nustatyti laikinąją tvarką, arba skubiai pakeisti įstatymą. Neatmestinas netgi neeilinės Seimo sesijos sušaukimas, nes šiaip Seimo nariai į plenarinį posėdį dabar rinksis tik kovo pradžioje“, - antradienį interviu Žinių radijui sakė V.Būdienė.

Pasak jos, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas Valentinas Stundys „dabar turės tikrai daug darbo, kaip skubiai likviduoti tą teisinį vakuumą“.

„Konstitucinis Teismas yra atkreipęs dėmesį, kad po išaiškinimo susidarys tam tikras teisinis vakuumas aukštojo mokslo srityje. Taigi, kad nebūtų tokio teisinio vakuumo, ministras, o taip pat Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas turėtų inicijuoti Mokslo ir studijų įstatymo pataisas. Kur dar nepatvirtinti universitetų statutai, reikės peržiūrėti statutus“, - kalbėjo prezidentės patarėja.

Konstitucinis Teismas praėjusį ketvirtadienį paskelbė, kad aukštąjį mokslą reformavusio Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos tiek dėl universitetų valdymo, tiek dėl studijų finansavimo tvarkos prieštarauja Konstitucijai.

Prieštaraujančiu Konstitucijai pripažintas vienas esminių valstybinių aukštųjų mokyklų organizacinės ir valdymo struktūros pertvarkos elementų - aukštųjų mokyklų savivaldai būdingų valdymo funkcijų perdavimas tarybai, kurią sudarant akademinė bendruomenė neturi lemiamos įtakos.

Teismas nutarė, kad tvarka, kai studentų mokymosi rezultatai vertinami ne po kiekvieno akademinio mokymosi laikotarpio - semestro, o kas dveji metai, irgi prieštarauja Konstitucijai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra