Seimo pirmininkė Irena Degutienė nemano, kad reikėtų leisti kandidatuoti į Seimą nuo 21 metų, o ne 25-ejų, kaip leidžiama dabar.
„Skeptiškai žiūriu į labai jaunų žmonių įtraukimą į politinį gyvenimą – politikoje reikia turėti ir gyvenimiškos patirties, ir išminties“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė I.Degutienė.
Ji atkreipė dėmesį, kad Vakaruose politikoje dažniau dalyvauja brandesnio amžiaus žmonės - per 50 metų.
„Negali baigti tiktai politikos mokslus, kaip dabar daug kas įsivaizduoja, ir iš karto ateinu į politiką ir viską teisingai darau – reikia subręsti. Tikrai mano atrodo, kad 21 metai - tikrai dar per anksti, net studijų dar nėra baigę“, - teigė parlamento vadovė.
2010 metų gegužę Seimas po pateikimo pritarė Konstitucijos pataisai, kur numatytų, kad Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.
Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtintas reikalavimas, kad į parlamentą gali būti renkami Lietuvos piliečiai, ne jaunesni nei 25 metai.
Konstitucijos pataisos iniciatorius „darbietis“ Vytautas Gapšys teigė, kad 13-oje Europos Sąjungos (ES) šalių amžiaus cenzas kandidatuojant į parlamento žemuosius rūmus yra 18 metų, aštuonios šalys, įskaitant Lietuvos kaimynes Lenkiją ir Latviją, taiko 21 metų cenzą, dvi šalys yra nustačiusios 23 metų cenzą. Tik keturios, tarp jų – ir Lietuva, yra pasirinkusios 25 metų ribą.
Šį pasiūlymą artimiausiu metu ketina svarstyti Seimo komitetai.
Naujausi komentarai