Pereiti į pagrindinį turinį

Švedija perėmė „pliušinių meškiukų“ tyrimą

2013-04-08 19:07
 Švedija perėmė „pliušinių meškiukų“ tyrimą
Švedija perėmė „pliušinių meškiukų“ tyrimą / T. Lukšio/BFL nuotr.

Lietuva sulaukė oficialaus Švedijos pranešimo apie šios šalies Generalinės prokuratūros sprendimą perimti baudžiamąjį persekiojimą vadinamojoje pliušinių meškiukų desanto byloje.

Kaip pranešė Lietuvos generalinė prokuratūra, Švedijos generalinės prokuratūros pranešimas apie tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo gautas pirmadienį.

Švedai toliau tirs incidentą, kai praėjusių metų vasarą švedų aktyvistai įskrido iš Lietuvos į Baltarusiją ir išmetė ten šimtus pliušinių meškiukų su šūkiais už žodžio laisvę.

Tyrimas Švedijoje bus atliekamas vadovaujantis šios šalies teisės aktais. Jeigu reikėtų bylą perduoti teismui, ji būtų perduota Švedijos, o ne Lietuvos teismui, BNS paaiškino Lietuvos generalinėje prokuratūroje.

Perimti baudžiamąjį persekiojimą Švedijos paprašė Lietuvos generalinė prokuratūra.

„Viena iš priežasčių yra ta, kad mums šią bylą tirti parankiau, jie neturi jokių galimybių jos toliau tirti Lietuvoje“, - anksčiau Švedijos prokuratūros sprendimą perimti tyrimą yra aiškinusi prokurorė Karolina Lundberg.

Pernai liepą akciją organizavęs reklamos agentūros „Studio total“ darbuotojas Tomas Mazetti (Tomas Mazetis) švedų žiniasklaidai yra sakęs, kad nejaučia nerimo dėl galimų bausmių.

„Ne, tai padaręs Švedijoje daugų daugiausiai gautum įspėjimą, dėl tvarkos ar skrydžių taisyklių pažeidimo“, - sakė T.Mazetti.

Lietuvos Teisingumo ministerija sausio mėnesį išsiuntė Švedijai prašymą perimti baudžiamąjį persekiojimą dėl neteisėto sienos kirtimo.

Lietuvos prokuroras įtarimaisiais pripažino du asmenis - Švedijoje gyvenančius lėktuvo pilotus.

Generalinė prokuratūra tikina, kad Lietuvoje atlikti visi galimi baudžiamojo proceso veiksmai, o tolesnis baudžiamasis persekiojimas galimas tik Švedijoje.

Anot prokuratūros, tyrimo metu nustatyta, kad 2012 metų liepos 4 dieną lengvasis lėktuvas „Jodel“ su Švedijos registracijos numeriu, pažeisdamas tarptautinių skrydžių taisykles, neturėdamas reikalingų dokumentų ir leidimo kirsti valstybės sieną, išskrido iš Lietuvos į Baltarusiją, o vėliau sugrįžo į Lietuvą.

Švedų akcija tapo žinoma „pliušinio desanto“ pavadinimu, dėl jos iš pareigų atleisti Baltarusijos priešlėktuvinės gynybos ir valstybinės pasienio tarnybos vadovai.

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ne kartą ragino Lietuvą ištirti šį įvykį.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų