Gėjų eitynių metu su policija konfliktavusių Seimo narių negalima bausti be Seimo sutikimo. Tai konstatavo parlamentarų bylą tyręs teismas.
Reikia Seimo pritarimo
Vilniaus pirmasis apylinkės teismas Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos bylą grąžino policijai. Teismas teigia, kad administracinių teisės pažeidimų protokolai parlamentarams surašyti negavus Seimo leidimo. Kitaip tariant, norint P.Gražuliui ir K.Uokai iškelti admnistracines bylas, reikia panaikinti politikų teisinę neliečiamybę.
Tai padaryti galima tik vienu būdu: policija turi kreiptis į Generalinę prokuratūrą, o pastaroji - į Seimą, prašydama panaikinti parlamentarų teisinį imunitetą.
„P.Gražulis ir K.Uoka yra Seimo nariai, tačiau jų administracinių teisės pažeidimų bylose, perduotose teismui, nėra duomenų, kad būtų gautas išankstinis Seimo sutikimas suvaržyti šių asmenų laisvę“, - teigiama teismo pranešime.
Savo sprendimą grąžinti bylą policijai teisėjai grindžia tuo, kad tarp galimų bausmių Seimo nariams numatytas ir areštas nuo 15 iki 30 parų. O tokios bausmės teismas esą negali taikyti be parlamento pritarimo.
Teismas informuoja, kad kitą antradienį turėjęs įvykti teismo posėdis neįvyks.
R.Petrauskas: o kodėl buvo galima bausti Vidžiūną?
Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas 1diena.lt teigia nesuprantantis teismo motyvų. Mat lig šiol parlamentarus buvo galima bausti administracine tvarka, neprašant Seimo leidimo.
„Keistas sprendimas, tik iš jūsų apie tai sužinojau. Juk, pavyzdžiui, kai Seimo narys Arvydas Vidžiūnas buvo nubaustas administracine tvarka, Seimo pritarimo tam nereikėjo, - stebėjosi prokuroras. - Pasirodo, kas vieniems galioja, negalioja kitiems.“
Administracinė byla iškelta ir Seimo nariui Rokui Žilinskui. Jo atveju, teismas taip pat nematė reikalo prašyti Seimo pritarimo.
Teismo atstovas Audris Kutrevičius 1diena.lt teigė nesutinkantis su prokuroro priekaištais. Esą A.Vidžiūnui negrėsė areštas, ir dėl to jo bylą nagrinėjusiam teismui nereikėjo Seimo palaiminimo.
R.Petrauskas vis dar neatmeta galimybės politikus patraukti ir baudžiamojon atsakomybėn. Už riaušių kurstymą politikams gali grėsti iki 6 metų laisvės atėmimo.
Naujausi komentarai