Pereiti į pagrindinį turinį

E. Jankauskas: FIFA sprendimas – geras

2017-01-12 11:03
DMN inf.

Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) sprendimas padidinti pasaulio čempionato finalo turnyro dalyvių skaičių nuo 32 iki 48 komandų futbolo bendruomenę padalijo į skirtingas stovyklas. Lietuvoje – taip pat.

Fantastika: įsivaizduokime – lemiama Lietuvos ir Anglijos futbolininkų dvikova pasaulio čempionato finalo turnyre dėl kelialapio į šešioliktfinalį.
Fantastika: įsivaizduokime – lemiama Lietuvos ir Anglijos futbolininkų dvikova pasaulio čempionato finalo turnyre dėl kelialapio į šešioliktfinalį. / AFP nuotr.

Stimulas futbolui

FIFA prezidento Gianni Infantino pateiktame projekte numatyta, kad 2026-aisiais pasaulio čempionato finalinį etapą pradės 48 rinktinės, suskirstytos į 16 grupių po tris.

1–2 vietas užėmusios vienuolikės pateks į šešioliktfinalį.

"Mūsų misija – sukurti XXI a. čempionatą. Futbolas – tai ne vien Europa ir Pietų Amerika, šis žaidimas – globalus. Pozityvu, kad prie elito prisijungs dar 16 šalių, kurios galbūt anksčiau net nesvajojo dalyvauti planetos pirmenybių finalo turnyre. Tai – naujas stimulas toliau vystytis futbolui, – kalbėjo G.Infantino. – Be to, būsimųjų varžybų krūvis nebus didesnis: įskaičius finalo dvikovą, ekipai teks sužaisti daugiausia 7 rungtynes – tiek, kiek ir dabar. Visas turnyras truks 32 dienas – ne daugiau nei šiuo metu."

Prognozuojama, kad Europai kvotą sudarys ne 13, bet 16 komandų.

Anot naujienų agentūros CBS, įdiegusi naujovę FIFA tikisi papildomai uždirbti 640 mln. JAV dolerių, o iš viso per 2026 m. pasaulio čempionatą – maždaug 6,5 mlrd. JAV dolerių. Padidėtų ir organizacinės išlaidos – iki 2,3 mlrd. JAV dolerių.

Sugadins gerą modelį

"Geras sprendimas. Daugiau pasaulio čempionato dalyvių – daugiau galimybių mažesnių šalių futbolui, daugiau žiūrovų. Nemanau, kad smuks varžybų lygis. Pastarasis Europos čempionatas parodė, kad favoritai privalo gerbti ir silpnesnius konkurentus", – interviu portalui sportas.info teigė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

"Nukentės pasaulio čempionato lygis, kokybė. Yra puikus pavyzdys – Europos klubų čempionų lyga, aštuonios grupės po keturias komandas. Per daug, nes daug neįdomių rungtynių, nors atrodo, kad žaidžia elitų elitas. Šiemet jau po keturių turų viskas buvo aišku. Manau, kad 32 komandos pasaulio čempionate – optimalus variantas, be to, būdavo ekipų ir iš egzotiškų šalių. Puikų modelį norima sugadinti, – svarstė Vilniaus "Žalgirio" strategas Valdas Dambrauskas. – Aš irgi svajoju pamatyti Lietuvos rinktinę pasaulio čempionato finalo turnyre, tačiau būtų maloniau, kad į jį mūsiškiai patektų ne padidinus komandų skaičių, o savo jėgomis."

Atlygis už lojalumą?

Latvijos futbolo federacijos generalinio sekretoriaus Janio Mežeckio nuomone, mažesnių šalių sirgaliams kol kas nėra kuo džiaugtis.

"Aritmetiškai 48 rinktinės – skambus skaičius, tačiau, preliminariais duomenimis, kvota Europai padidės tik trimis vietomis, nors mūsų kontinente visos atrankos varžybos – itin atkaklios. Prisiminkime 2016-ųjų Europos čempionatą: net olandai neįveikė pradinio kvalifikacinio barjero", – kalbėjo J.Mežeckis.

"Mes visokeriopai palaikome G.Infantino ir jo revoliucinį projektą. Tai, kad jam pritarta – pergalė, kurios siekiau ir aš, ir daugybė mano kolegų", – tvirtino Estijos futbolo asociacijos prezidentas Aivaras Pohlakas.

"Manau, kad G.Infantino projektas skirtas jam lojalioms nacionalinėms federacijoms – kad užsitikrintų gausesnį elektoratą per rinkimus, – sakė Rusijos futbolo federacijos garbės prezidentas Viačeslavas Koloskovas. – Kuri šalis imsis atsakomybės rengti tokį turnyrą? JAV ir Kinija? Tačiau tai – tik du monstrai, net jiems tektų statyti naujus stadionus."

Pritarė ir J.Mourinho

"Laukiame išsamesnių FIFA argumentų, nes norime suvokti, kaip bus įgyvendinamas 2026-ųjų projektas, koks bus jo sportinis ir komercinis poveikis nacionalinėms futbolo lygoms, klubams, žaidėjams", – pareiškė Anglijos futbolo asociacija.

"Pritariu G.Infantino idėjai. Jeigu jo projektas numatytų daugiau rungtynių, atitinkamai – trumpesnes atostogas futbolininkams, sakyčiau "ne". Manau, siūlomas pasaulio čempionato finalo turnyro formatas – 16 grupių po tris komandas – suteiks daug emocijų ir azarto, nes kiekviena dvikova bus lemiama. Be to, uždirbs net tos rinktinės, kurios jau po pirmo varžybų etapo išvyks namo. Tai – reikšmingas kuklesnio potencialo futbolo bendruomenes motyvuojantis dalykas", – teigė "Manchester United" (Anglija) vienuolikės strategas Jose Mourinho.

"Velso, Islandijos ir Šiaurės Airijos rinktinių žygdarbiai 2016-ųjų Europos čempionate įrodė: futbolo įtaka mažų šalių gyvenimui – naudinga. Todėl remiame FIFA iniciatyvą", – pabrėžė Škotijos futbolo asociacijos vykdomasis direktorius Stewartas Reganas.

Ispanijos futbolo profesionalų lygos (LPF) prezidentas Javieras Tebasas pareiškė, kad jo vadovaujama organizacija svarsto galimybę ginčyti FIFA sprendimą teisme.

"Laišku informavome G.Infantino, kad reforma neigiamai paveiks profesionalųjį futbolą. Nustebino ir FIFA prezidento elgesys: žadėjęs atsižvelgti ne vien į mūsų, bet ir į Tarptautinės futbolo lygų asociacijos nuomonę, ignoravo ją ir pasielgė kaip jo pirmtakas Josephas Blatteris, toleravęs vienvaldystę", – interviu Prancūzijos dienraščiui "L'Equipe" kalbėjo J.Tebasas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų