Baltijos šalių čempionate - Lietuvos lankininkų pergalės

2009-01-28 17:31
Baltijos šalių čempionate - Lietuvos lankininkų pergalės / Deivio Kijausko nuotr. Baltijos šalių čempionate dalyvavo lankininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Latvijos mieste Kekavoje įvyko šaudymo iš lanko uždarų patalpų Baltijos šalių čempionatas, kuriame dvi dienas varžėsi lankininkai, šaudantys olimpiniais, skriemuliniais ir tradiciniais lankais.

Šaudant skriemuliniais lankais čempionais tapo Kauno šaudymo iš lanko asociacijos sportininkai Vladas Šigauskas ir Jelena Babinina. Lietuvos lankininkų federacijos tarybos narys Saulius Paulauskas informavo, kad J.Babinina pagerino du Lietuvos rekordus po dukart šaudant iš 25 m ir 18 m.

Antrąją vietą, šaudant skriemuliniu lanku, iškovojo Vilniaus lankininkų sporto klubo atstovas Valerijus Denisovas. Trečiąją vietą iškovojo ir bronziniu medaliu pasipuošė taip pat šio klubo sportininkas Mindaugas Baranauskas.

Olimpinių lankų jaunių grupėje čempionato nugalėtoju tapo Adomas Baranauskas. Surinkęs 562 taškus, Vilniaus lankininkų sporto klubo šaulys pagerino dukart šaudant iš 25 m vyrų bei jaunių Lietuvos rekordą. To paties klubo lankininkas Vilius Švedas čempionato pirmos vietos nugalėtojo medaliu pasipuošė jaunių grupėje šaudydamas skriemuliniu lanku. Jis taip pat pagerino 18 m ir 25 m nuotolių jaunių Lietuvos rekordus.

Olimpinių lankų moterų grupėje bronzos medaliu pasipuošė vilnietė Inga Kizeliauskaitė.

Edmundas Butkus, šaudantis skriemuliniu lanku, nors neužlipo ant prizininkų pakylos, tačiau  pagerino du Lietuvos senjorų rekordus 25 m ir 18 m nuotoliuose.

Čempionate dalyvavo per 100 lankininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.