Lietuvį stebėjo olimpiadoje
22-ejų E.Stanionis sukirto rankomis su JAV agentūra "Ringstar Sports". Jos įkūrėjas ir vadovas – šveicaras Richardas Schaeferis, žinomas bankininkas, profesionalų bokso vadybininkas.
Anksčiau R.Schaeferis keturiolika metų su legendiniu Oscaru De La Hoya kūrė agentūros "Golden Boy" verslo imperiją, bendradarbiavo su tokiomis žvaigždėmis kaip Floydas Mayweatheris jaunesnysis, Bernardas Hopkinsas, Shane'as Mosley, Marco Antonio Barrera, Leo Santa Cruzas.
Tarp "Ringstar Sports" naujokų – Rio de Žaneiro olimpiados ir 2015 m. pasaulio čempionas prancūzas Tony Yoka, perspektyvūs JAV olimpinės rinktinės nariai 20-metis Carlosas Balderas ir 18-metis Money Powellas IV, 22-ejų meksikietis Misaelis Rodriguezas ir jo bendraamžis tautietis Lindolfo Delgado.
"Esame laimingi pasirašę sutartį su tokio lygio kovotoju kaip Eimantas. Stebėjome jį Rio de Žaneiro olimpiadoje, įspūdis – labai geras. Eimantas dar jaunas, bet jau daug pasiekęs sportininkas, nebijantis alinančio darbo. Jis gali būti dar vienas iš tų Rytų Europos kovotojų, kurie JAV jau pasiekė įspūdingų karjeros viršūnių. Tikimės, kad lietuvis taps pusvidutinio svorio kategorijos žvaigžde ir pavers savo svajones tikrove", – sakė R.Schaeferis.
Treniruos bokso legenda
E.Stanionis pateko į 56-erių Fredericko Roacho rankas – žinomo trenerio, prisidėjusio ne vien prie profesionalų bokso garsenybių Mike'o Tysono, O.De La Hoya, Manny Pacquiao, Michaelio Moorerio, Miguelio Cotto, Julio Cesaro Chavezo, Guillermo Rigondeaux, Bernardo Hopkinso, Amiro Khano pergalių, bet ir ringe jėgas bandžiusio Holivudo kino aso Mickey Rourke's sėkmės.
Esame laimingi pasirašę sutartį su tokio lygio kovotoju kaip Eimantas. Stebėjome jį Rio de Žaneiro olimpiadoje, įspūdis – labai geras.
1986-aisiais boksininko karjerą dėl Parkinsono ligos baigęs ir pradėjęs dirbti treneriu F.Roachas pribloškė medikus – jie pripažino: ne vien vaistai, bet ir boksas lėmė, kad liga liovėsi progresuoti.
F.Roachas yra pripažinęs, kad liga apribojo jo fizines galimybes, tačiau pabrėžė: įžengęs į bokso treniruočių salę jis tarsi nusimeta negalią ir gali aktyviai judėti net ir visą dieną.
"Boksas – tai ne dviejų vyrukų talžymasis kumščiais ir kad laimės stambesnis ar aukštesnis. Boksas – tai mokslas. Įsiminkite: nugalės tas, kuris bus parengęs geresnį kovos planą, – viename interviu teigė F.Roachas, vadovaujantis Los Andžele įsikūrusiam savo "Wild Card Boxing Club". – Mėgėjų ringuose aš koviausi 150 kartų, profesionalų – 53, gatvių muštynėse – daugiau nei 300. Visais atvejais pirmiausia pagalvodavau: ką darysiu, jeigu mane priešininkas užspeis į kampą?"
Su E.Stanioniu taip dirbs treneris filipinietis Marvinas Samodio.
Kvietė net japonai
– Buvo keli pasiūlymai, tarp jų – iš Kanados, netgi Japonijos. Viską gerai apsvarstęs, pasirinkau "Ringstar Sports", – vos įsikūręs Los Andžele, Holivudo gatvėje, interviu "Kauno dienai" sakė E.Stanionis. – Žinojau, kad R.Schaeferis – puikus bokso vadybininkas, tad pradėti profesionalo karjerą jo vadovaujamoje organizacijoje, manau, labai geras variantas. Jau patyriau, kad čia nesijausiu svetimas, visi pasirengę man visokeriopai padėti.
– Ar tavo sprendimą lėmė mėgėjų boksą nuodijantys teisėjavimo skandalai?
– Iš tiesų neobjektyvius, tendencingus, netgi korumpuotus arbitrų sprendimus išgyvenau labai sunkiai. Kartais viskas atrodė beviltiška, norėjau mesti boksą. Tačiau į kitą kelią – profesionalo – pasukau ne vien dėl to. Nuo mažens svajojau būtent apie tokį boksą, viliuosi, kad ir mano kovos stilius turėtų patikti žiūrovams.
– Eimantai, kokia buvo tavo trenerio Vido Bružo pozicija?
– Mes daug kalbėjomės apie bręstančius pokyčius, naujus iššūkius, jis man pritarė ir palaikė. Namiškiai, artimieji, draugai – taip pat. Tuo labai džiaugiuosi. Stengsiuosi nenuvilti. Noriu būti pirmasis nepriklausomos Lietuvos boksininkas profesionalas – pasaulio čempionas.
– Kiek galios tavo sutartis su "Ringstar Sports"?
– Penkerius metus. Debiutuoti profesionalų ringe turėčiau jau šį pavasarį.
– Kaip tave sutiko naujas kolektyvas?
– Mane supa nuoširdūs, nuostabūs žmonės. Pasitiko labai šiltai. Po pirmos treniruotės treneriai buvo patenkinti mano darbu, o aš jaučiausi lyg danguje... Klube esu ne vienintelis europietis, be to, čia į sparingo kovas atvyksta boksininkų iš kitų JAV miestų, tad sporto salė niekada nebūna tuščia.
Padės Lietuvos rinktinei
E.Stanionio trenerio V.Bružo nuomone, jo auklėtinis be didesnio vargo įsitvirtins tarp profesionalų.
"Eimantas – gabus, atkaklus vaikis. Į JAV jis išvyko gerai pasirengęs, kovos stilius būdingas daugumai jo svorio kategorijos profesionalų, tad problemų nebus. Be to, treniruosis pas gerą specialistą. Neabejoju, kad Eimanto meistriškumas ūgtelės.
Pritariau Eimanto sprendimui, nes tikriausiai atėjo metas jam tobulėti kitu lygiu. Kita vertus, jaunas žmogus galvoja apie savo ateitį, neatmesdamas ir finansinio aspekto, o jis dabar bus kitoks nei čia.
Pamatysime Eimantą ir Lietuvos rinktinėje, nes, Tarptautinei bokso mėgėjų asociacijai (AIBA) pakeitus taisykles, profesionalai gali dalyvauti ir olimpinėse žaidynėse, ir pasaulio čempionatuose.
Tačiau šiemet E.Stanionis tikrai nesiboksuos rugpjūtį Vokietijoje vyksiančiame pasaulio čempionate – pirmiausia reikia apsiprasti JAV, įsivažiuoti. Juolab kad pagrindinis tikslas – Tokijo olimpiada 2020-aisiais", – pasidalijo mintimis V.Bružas.
AIBA teisėjų fokusai
2015 m. birželis, AIBA profesionalaus bokso (APB) lyga, E.Stanionio dvikova su rusu Andrejumi Zamkovojumi.
Mačas vyko Kemerove (Rusija). Aštuntą raundą po stipraus lietuvio smūgio varžovas neišsilaikė ant kojų – nokdaunas, tačiau po kovos teisėjas į viršų kėlė 2012 m. Londono olimpinių žaidynių prizininko A.Zamkovojaus ranką. "Buvau aktyvesnis, dažniau nei varžovas smūgiavau tiksliau. Maniau, kad nokdaunas garantavo pergalę, nes priešininkas tik per kančias išsilaikė iki kovos pabaigos", – arbitrų sprendimu negalėjo patikėti E.Stanionis. Paradoksalu, tačiau aštuntą raundą visi trys teisėjai įžvelgė A.Zamkovojaus pranašumą. "Tikėjomės, kad teisėjai gali būti palankūs Rusijos boksininkui, bet kad bus šitaip... Trūksta žodžių. Kitų šalių treneriai, netgi iš Rusijos, jau sveikino mus pasiekus pergalę, ir aš neabejojau, kad Eimantas laimėjo. Kai pamačiau iškeltą ruso ranką, negalėjau patikėti", – kalbėjo E.Stanionio treneris V.Bružas.
2015 m. spalis, pasaulio bokso mėgėjų čempionato Dohoje (Kataras) ketvirtfinalis, E.Stanionio dvikova su kinu Wei Liu.
Pirmą ir antrą raundą lietuvis diktavo savo kovos sąlygas, tačiau galiausiai mačą 2:1 laimėjo Kinijos boksininkas. Pergalę E.Stanioniui skyrė arbitras iš Airijos, kinui – Brazilijos ir Tuniso arbitrai. "Kova buvo laimėta. Eimantas smūgiavo tiksliau, kinas dažniausiai – į jo pirštines, tačiau už tai taškai neskaičiuojami. Kaip treniruotis ir kokią taktiką pasirinkti, jeigu pergalė skiriama už mosikavimą kumščiais?" – piktinosi V.Bružas.
2016 m. kovas, tarptautinio bokso turnyro "Gee Bee" (Helsinkis, Suomija) finalas, E.Stanionio dvikova su 2013 m. pasaulio čempionu ir 2015 m. vicečempionu kazachu Danijaru Jeleusinovu.
Lietuvis pralaimėjo 1:2. "Visą dvikovą spaudžiau varžovą, mano smūgiai buvo tikslesni. Tačiau teisėjai nusprendė kitaip. Gal juos paveikė varžovo autoritetas? Net žiūrovai arbitrų sprendimą sutiko švilpimu", – sakė E.Stanionis.
2016 m. rugpjūtis, Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės, bokso varžybų aštuntfinalis, E.Stanionio dvikova su uzbeku Šachramu Gijasovu.
Lietuvis užtikrintai gynėsi, o Uzbekistano atstovas nerado efektyvių būdų perimti iniciatyvą. Vis dėlto teisėjai nusprendė, kad visus tris raundus laimėjo Š.Gijasovas. "Nesuprantu, kaip galėjau pralaimėti? Už kokius smūgius skaičiuojami taškai? Vieną kartą teisėjauja vienaip, kitą – kitaip. Neteisinga. Jei pralaimi, tai žinai, kad kažko nepadarei. O kai pralaimi ir žinai, kad viską padarei, kad laimėtum, tai nenori būti toje aplinkoje, kuri tave sumaišė su žemėmis", – krimtosi E.Stanionis.
Naujausi komentarai