Du klubai jau aštuntfinalyje

2008-11-06 09:00
Du klubai jau aštuntfinalyje / "Reuters" nuotr. Momentas: grumdamasis su M.Pernia (dešinėje), S.Gerrardas uždirbo prieštaringai vertinamą 11 m baudinį.

Pirmuosius kelialapius į Europos futbolo klubų Čempionų lygos aštuntfinalį užsitikrino Ispanijos ir Portugalijos ekipos.

C grupėje "Barcelona" namuose netikėtai sužaidė lygiosiomis 1:1 su šveicarų "Basel", o Lisabonos "Sporting" 1:0 įveikė Donecko "Šachtar". Ukrainiečiai dar neprarado vilčių taškais pasivyti Portugalijos atstovus, tačiau tai labiau teorinė nei reali galimybė. Be to, pranašumą turi "Sporting", laimėjęs abejas tarpusavio rungtynes.

Staigmeną B grupėje pateikė Famagustos "Anorthosis" (Kipras), atėmęs du taškus iš Jose Mourinho treniruojamo Milano "Inter" (Italija) – 3:3. Mačo šeimininkai pirmavo 3:2 iki 80-osios min., kai milaniečius nuo pralaimėjimo išgelbėjo antrajame kėlinyje nuo atsarginių suolo į aikštę išėjęs Julio Cruzas.

Katastrofiškai sužaidė "Inter" gynėjas Nicolas Burdisso – dėl argentiniečio klaidų "Anorthosis" įmušė du įvarčius. "Kalėdos toli, tačiau mes jau dalijame dovanėles", – į tai sarkastiškai reagavo J.Mourinho.

Emocinga atomazga D grupėje baigėsi "Liverpool" (Anglija) ir Madrido "Atletico" (Ispanija) susitikimas.

Kai liverpuliečiai jau buvo susitaikę su nesėkme, paskutinę papildomo laiko minutę į "Atletico" vartus buvo paskirtas 11 m baudinys. Lygiąsias 1:1 išplėšė Stevenas Gerrardas.

Pasibaigus dvikovai, S.Gerrardas pripažino, jog nėra įsitikinęs, kad jį sustabdęs "Atletico" gynėjas Mariano Pernia iš tikrųjų pažeidė taisykles.

Rezultatai

A grupė
"AS Roma"– "Chelsea" 3:1 (1:0). Įvarčius įmušė: Ch.Panucci (34 min.), M.Vučiničius (48,58)/J.Terry (75).
"CFR Cluj"– "Girondins" 1:2 (1:2). Dani (9)/Y.Gourcuffas (6), Wendelis (38).

B grupė
"Anorthosis"– "Inter" 3:3 (2:2). C.Bardonas (31), G.Panagis (45+1), N.Frousos (50)/M.Balotelli (13), M.Materazzi (44), J.Cruzas (80).
"Werder"– "Panathinaikos" 0:3 (0:0). V.Mantzios (58), G.Karagounis (70), A.Tziolis (83).

C grupė
"Barcelona"– "Basel" 1:1 (0:0). L.Messis (62)/E.Derdiyokas (82).
"Sporting"– "Šachtar" 1:0 (0:0). Derlei'us (73).

D grupė
"Liverpool"– "Atletico" 1:1 (0:1). S.Gerrardas (90+5, iš 11 m baudinio)/M.Rodriguezas (37).
"Olympique"– "PSV Eindhoven" 3:0 (1:0). B.Kone (30), M.Niangas (63,71).