Įspūdinga: Šveicarija patiesė JAV ir pateko į čempionato finalą

2013-05-19 12:02
Įspūdinga: Šveicarija patiesė JAV ir pateko į čempionato finalą / Scanpix nuotr

Po 78-erių metų pertraukos! Finale – tik antrą kartą istorijoje. Jau pakartotas geriausias visų laikų pasiekimas! Galimybė pirmą kartą iškovoti auksą!

Šveicarijos ledo ritulininkai pratęsė stebuklingą seriją Švedijoje ir Suomijoje vykstančiame pasaulio čempionate, kur šeštadienį pusfinalyje 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) įrodė savo pranašumą prieš JAV.

Šveicarai pirmajame kėlinyje užgulė amerikiečių vartus (smūgiai į vartus 18 prieš 9), bet pirmą įvartį pelnė tik antro kėlinio viduryje, kai pasižymėjo Nino Niederreiteris (30:01).

Amerikiečiai atsigavo, bet Julianas Walkeris (50:11) trečiajame kėlinyje padvigubino šveicarų persvarą, o Reto Suri (59:41) mačo pabaigoje padėjo tašką.

Pagal smūgius į vartus (31:29) ir baudos minutes (4:8) šveicarai pirmavo nežymiai, tačiau Reto Berra atrėmė visus 29-is amerikiečių bandymus pasižymėti.

Visą čempionatą sensacijas kūrę šveicarai į finalą pateko tik antrą kartą per šalies istoriją (pirmą 1935 m.). Maža to, šveicarai medalius užsitikrino pirmą kartą po 60 metų pertraukos, kai 1953-aisiais paskutinį sykį džiaugėsi bronza.

Sekmadienį vyksiančiame finale šveicarai varžysis su vienais iš pirmenybių šeimininkų švedais, kurie taip patšeštadienį kitame pusfinalyje 3:0 pranoko suomius. Pastarieji su amerikiečiais kovos dėl bronzos.

Verta pažymėti, kad grupės varžybose Šveicarija šiemet jau įveikė Švediją – 3:2. Be to, šveicarai vieninteliai pasaulio čempionate nė karto nepralaimėjo – jie iškovojo visas devynias pergales.

Šveicarija 3 – 0 JAV
30:01 [1 – 0] Nino Niederreiteris
50:11 [2 – 0] Julianas Walkeris
59:41 [3 – 0] Reto Suri