Italijos žurnalistai skelbia streiką dėl netaktiškų pastabų, nuskambėjusių per olimpiados atidarymą Pereiti į pagrindinį turinį

Italijos žurnalistai skelbia streiką dėl netaktiškų pastabų, nuskambėjusių per olimpiados atidarymą

2026-02-10 16:25

Italijos visuomeninio transliuotojo RAI sporto žurnalistai skelbia streiką, nes jų skyriaus vadovas, komentuodamas žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, išsakė daugybę netaktiškų pastabų.


<span>Italijos žurnalistai skelbia streiką dėl netaktiškų pastabų, nuskambėjusių per olimpiados atidarymą</span>
Italijos žurnalistai skelbia streiką dėl netaktiškų pastabų, nuskambėjusių per olimpiados atidarymą / V. Dranginio/LTOK ir pexels.com nuotr.

„RAI Sport“ vadovas Paolo Petrecca italę Matildą De Angelis palaikė Mariah Carey, o Tarptautinio olimpinio komiteto vadovę Kirsty Coventry – Italijos prezidento dukra. Penktadienį vykusios ceremonijos metu P. Petrecca taip pat neteisingai pavadino Milano „San Siro“ stadioną „olimpiniu stadionu“.

Maža to, per paradą jis pareiškė, kad Ispanijos sportininkai „visada yra labai karšti“, o kalbėdamas apie Kinijos atletus nurodė, jog „natūralu, kad daugelis jų savo rankose laiko telefonus“.

„RAI Sport“ žurnalistų sąjunga pirmadienį pareiškime teigė, kad jie nebepridės savo vardų ir pavardžių prie savo olimpinio turinio ir po olimpiados surengs trijų dienų trukmės streiką.

„Atėjo metas užtikrinti, kad mus išgirstų, nes mes patiriame didžiausią „RAI Sport“ pažeminimą“, – pažymėjo sąjunga ir taip pat pridūrė, kad „įmonė turėtų pagaliau pripažinti žalą, kurią padarė „RAI Sport“ direktorius“.

Italijos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad P. Petreccai nebus leidžiama komentuoti olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos.

Nominacijos į aukštas pareigas Italijos visuomeniniame transliuotojuje dažnai laikomos politinėmis, o P. Petrecca praeityje buvo apkaltintas šališkumu Italijos ministrės pirmininkės Giorgia‘os Meloni atžvilgiu.

„Olimpiada yra metas, kai visuomeniniam transliavimui tenka didžiausia atsakomybė. Vietoj to RAI parodė savo blogiausią versiją: tą, kurią mes visi puikiai pažįstame – „TeleMeloni“, – pareiškime tvirtino opozicinė Demokratų partija.

P. Petrecca anksčiau vadovavo „RAI News“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų