Belgams neįdomu?
Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bei konsultavimo įmonės "Ipsos" apklausos duomenimis, olimpinėms žaidynėms, rengiamoms itin sudėtingu visam pasauliui metu, tvirčiausiai pritaria turkai (už – 71 proc.), Saudo Arabijos gyventojai (66 proc.) ir rusai (61 proc.).
Aktyviausiai prieštarauja Pietų Korėjos piliečiai (prieš – 86 proc. apklaustųjų), japonai (78 proc.), argentiniečiai (69 proc.), brazilai ir kanadiečiai (po 68 proc.).
Japonijos sostinėje vyksiančiomis varžybomis labiausiai domėsis indai (70 proc.), Pietų Afrikos Respublikos gyventojai (59 proc.) ir kinai (57 proc.), mažiausiai – belgai (28 proc.), korėjiečiai (30 proc.), japonai (32 proc.).
Populiariausiomis olimpinėmis sporto šakomis respondentai įvardijo futbolą (49 proc.), lengvąją atletiką (27 proc.), vandens sporto varžybas (22 proc.) ir gimnastiką (21 proc.). Tarp autsaiderių – laipiojimas uolomis (2 proc.) ir golfas (3 proc.).
Lengvosios atletikos varžybose Lietuvai atstovaus vienuolika sportininkų, vandens sporto (plaukimo) – šeši, gimnastikos – vienintelis Robertas Tvorogalas.
Plaukikų ir gimnasto pirmi startai numatyti liepos 24-ąją, lengvaatlečių – 30-ąją.
Medalius pasiims patys
Pirmą kartą per olimpinių žaidynių istoriją tradicinė medalių ceremonija vyks kitaip.
"Jie nebus kabinami ant kaklo. Trofėjus atneš sportininkams ant padėklo ir jie pasiims patys. Darbuotojas, kuris padės medalį ant padėklo, tai padarys tik dezinfekuotomis pirštinėmis", – pabrėžė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.
Japonijos vyriausybei paskelbus, kad dauguma varžybų vyks be žiūrovų arenose, T.Bachas kreipėsi į premjerą Yoshihidą Sugą apsvarstyti galimybę įleisti sporto aistruolius, jeigu Tokijuje pagerėtų epidemiologinė padėtis.
Planuota, kad už parduotus bilietus bus surinkta per 815 mln. JAV dolerių. Japonų organizacinis komitetas dėl galimų nuostolių buvo apsidraudęs 800 mln. JAV dolerių, tačiau dauguma draudimui skirtų lėšų jau išeikvota – perkėlus žaidynes iš 2020-ųjų į 2021-uosius teko sumokėti kompensacijas, tarp jų – viešbučiams ir sporto bazėms.
"Jeigu būtume išvis atšaukę olimpiadą, sugadintume ištisos kartos atletų gyvenimus. Galvodami apie dabar kylančius sunkumus prisiminkime, kad šios žaidynės galėjo ir neįvykti. Jei būtume pasidavę panikai – dabar čia nesėdėtume. Turime saugoti save ir Japonijos gyventojus, bet tikiu, kad ši olimpiada bus sėkminga ir džiugi", – sakė T.Bachas.
Olimpiniame kaimelyje surengtame susitikime su TOK prezidentu dalyvavo ir Lietuvos olimpinės misijos vadovai Einius Petkus, Agnė Vanagienė.
Auditorija: Tokijo nacionaliniame stadione olimpiados atidarymo iškilmes stebės mažiau nei 1 000 žmonių, daugiausia tai bus kviestiniai svečiai. Reuters nuotr.
Dingo afrikietis
Misijų vadovai jau informuoti apie pirmą kriminalinio atspalvio įvykį.
Dienraščio "The Japan Times" duomenimis, ieškoma be žinios dingusio Ugandos olimpiečio, kuris treniravosi Osakos prefektūroje esančiame Izumisano mieste.
Ugandos delegacija į Japoniją atvyko viena pirmųjų. 20-metis sportininkas išvažiavo į sporto bazę ir negrįžo į viešbutį.
Liepos 23-iosios popietę festivalio organizatoriai kvies stebėti iškilmingą Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.
Koks gali būti požiūris į itin griežtas COVID-19 taisykles, parodė Nigerijos atstovai, atvykę į Tokiją jau sirgdami koronavirusu – infekcija užsikrėtęs ne tik sportininkas, bet ir personalo darbuotojas. Jiems buvo skirta keturiolikos dienų saviizoliacija, tačiau atletas jau paguldytas į ligoninę.
TOK bei žaidynių šeimininkai ir pernai, ir šiemet akcentavo: tiek sportininkams, tiek delegacijų atstovams COVID-19 testai bus privalomi prieš išvykstant į Japoniją, atvykus į Tokijo oro uostą ir prieš apsigyvenant olimpiniame kaimelyje.
Kviečia į Nidą
Prasidėjus olimpinėms žaidynėms, Nidoje startuos olimpinis festivalis "Tokyo 2020".
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) skelbia, kad Neringos gyventojai ir svečiai liepos 23–rugpjūčio 8 d. bus kviečiami kartu palaikyti mūsų šalies sportininkus.
"Tokyo 2020" įsikurs Menų zonoje (Nida, Naglių g. 18). Liepos 23-iosios popietę festivalio organizatoriai kvies stebėti iškilmingą Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. Tarp svečių bus ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki. 21 val. prasidės nemokamas Vido Bareikio koncertas.
Pirmą festivalio savaitgalį taip pat vyks plaukimo ir akvatlono varžybos, sporto viktorina, mažieji Nidos poilsiautojai galės dalyvauti rytinėse mankštose, o visi norintys – sportuoti kartu su dvejų olimpinių žaidynių dalyve bėgike Egle Balčiūnaite.
"Dėl atsinaujinusios traumos nebegalėjau vaikytis Tokijo olimpinės svajonės, tačiau vasarą norėjau būti kuo arčiau žaidynių, – teigė E.Balčiūnaitė. – Norėjau atiduoti savo duoklę tautai: jeigu ne startais žaidynėse, tai bent asmeninėmis treniruotėmis. Tad labai kviečiu visus, festivalio dienomis būsiančius Nidoje, kartu pasportuoti."
Festivalio programoje numatyti sporto kino seansai, pokalbiai su Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkais ar iš Tokijo jau sugrįžusiais atletais, tiesioginės žaidynių varžybų transliacijas. Rugpjūčio 8-ąją savo pasirodymą surengs Vaidas Baumila.
"Veiklų atras ir užkietėję sporto fanatikai, ir iš paplūdimio sugrįžę ir galbūt sportu mažiau besidomintys žmonės. O ir palaikyti svarbiausiame pasaulio sporto renginyje startuosiančius tautiečius visuomet smagiau kartu", – tvirtino Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius.
Naujausi komentarai