Vienos rankos – per mažai
Netikėtą ir skaudų nuostolį patyrė irkluotojų komanda – iš jos iškrito Rolandas Maščinskas.
Po treniruotės Trakuose olimpietis važiavo dviračiu, nugriuvo ir susilaužė delnikaulį. Operacija ir gydytojų sprendimas: artimiausiu metu – jokių varžybų.
"Viena ranka juk neirkluosiu", – su medikų išvada susitaikė R.Maščinskas.
Tikėtasi, kad dukart Europos čempionai, 2013 ir 2015 m. pasaulio vicečempionai R.Maščinskas ir Saulius Ritteris olimpiadoje pretenduos į prizinę vietą.
Dėl R.Maščinsko traumos pasikeitė porinės dvivietės sudėtis – į ją kartu su S.Ritteriu sės vienvietę Rio de Žaneire turėjęs irkluoti Mindaugas Griškonis, o pastarojo vietą vienviečių varžybose užims aštuoniolikmetis kaunietis Armandas Kelmelis.
Tokį sprendimą Lietuvos irklavimo federacijai (LIF) pasiūlė patyręs irklavimo specialistas, Lietuvos rinktinės konsultantas italas Giovanni Postiglione.
Šansas kauniečiui
"Porinė dvivietė – mūsų prioritetinė įgula olimpinėse žaidynėse, jos rezultatai per pastaruosius ketverius metus buvo stabiliai aukšti.
S.Ritterio ir M.Griškonio duetą bandėme daug metų, jis savo lygiu labai artimas S.Ritterio ir R.Maščinsko tandemui. Kelios treniruotės šiomis dienomis taip pat nuteikė teigiamai.
Visi skubūs sprendimai – rizikingi, tačiau tai yra vienintelė išeitis, leidžianti išsaugoti aukštą mūsų prioritetinės įgulos lygį. M.Griškonis pastaraisiais metais padarė pažangą vienviečių varžybose, pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tačiau, manau, kad porinėje dvivietėje įmanoma pasiekti geresnį rezultatą", – argumentavo B.Postiglione.
Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" trenerio Vydūno Banelio auklėtinis A.Kelmelis liepos 10-ąją Trakuose tapo Europos jaunių (iki 18 metų) čempionu. Be to, "Gintarinių irklų" regatoje kaunietis vienviečių varžybose nusileido tik M.Griškoniui.
"Aukščiausio lygio irkluotojų pasirinkimas Lietuvoje yra labai mažas, todėl M.Griškonį reikia pakeisti jaunu talentingu sportininku A.Kelmeliu. "Gintarinių irklų" varžybos parodė, kad jis šiuo metu yra antras geriausias vienvietės irkluotojas Lietuvoje", – LIF atsiųstame laiške dėstė G.Postiglione.
Čempionės paraiška
Viltingą paraišką pateikė Londono olimpiados čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, praėjusią savaitę trečią kartą tapusi Europos šiuolaikinės penkiakovės čempione.
Sofijoje (Bulgarija) įvykusiose varžybose lietuvė surinko 1 368 taškus ir aplenkė rusę Giulnazą Guibaduliną (1350 tšk.) bei turkę Ilkę Ozyuksel (1327 tšk.).
"Norėjau pajausti varžybų dvasią. Du mėnesiai be startų – negerai. Džiaugiuosi laimėjusi, bet visas dėmesys – olimpiadai. Nemanau, kad esu favoritė", – sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Būtent jai, kaip ir plaukikei Rūtai Meilutytei, tarptautiniai sporto ekspertai prognozuoja Rio de Žaneiro žaidynių aukso medalį.
Kitas olimpietis penkiakovininkas Justinas Kinderis Europos čempionate buvo 27-asis (1 372 tšk.).
Patikrino jėgas
Europos lengvosios atletikos čempionate jėgas patikrino septyni būsimieji Lietuvos olimpiečiai.
Sėkmingiausiai pasirodė sidabro medalį iškovojusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir pusę maratono ketvirtoji įveikusi stajerė Rasa Drazdauskaitė.
Į finalą pateko, tačiau asmeninio rekordo neviršijo disko metikė Zinaida Sendriūtė.
"Nenoriu nieko prognozuoti. Kuo daugiau galvoji apie medalius, tuo sudėtingiau juos iškovoti. Tiesiog reikia daryti savo darbą. Rio de Žaneire dalyvaus sportininkės iš viso pasaulio, tad tai, kad esu antra Europoje, nereiškia, jog tokią pačią vietą užimsiu ir olimpiadoje. Tačiau šis medalis nuteikia optimistiškai", – kalbėjo A.Palšytė.
"Didelių tikslų nekėliau, bet nesitikėjau, kad taip gerai susiklostys bėgimas, juolab kad trasa nebuvo labai lengva – su nedidelėmis įkalnėmis, nuokalnėmis. Ruošiuosi olimpiadai, tad startas Europos čempionate – kontrolinis. Buvo naudinga pažiūrėti, kaip prisitaiko organizmas, – juk startavome trečią dieną po to, kai grįžome iš treniruočių aukštikalnėse. Ko tikiuosi Rio de Žaneire? Daug kas priklauso nuo oro, nemėgstu karščio. Tikiuosi, kad bent saulės nebus. Visada galvojame apie geriausią", – svarstė R.Drazdauskaitė.
R.Navardauskas tebevažiuoja
"Europos čempionatas baigėsi anksčiau laiko. Peršalimas – ne juokai, kai olimpiada čia pat, belieka sveikti ir kaupti jėgas", – savo paskyroje "Facebook" rašė buriuotojas Juozas Bernotas.
Suomijoje surengtame Europos RS:X burlenčių klasės čempionate "Bangpūčio" auklėtinis J.Bernotas su 199 baudos balais po šešių įskaitinių plaukimų iš septynių (4 kvalifikaciniai ir 3 finaliniai) liko paskutinis – 33-ias – tarp visų "Auksinio laivyno" dalyvių. Lietuvis nedalyvavo ketvirtame, penktame ir šeštame finaliniuose plaukimuose.
Europos šaudymo į skrendančius taikinius čempionate Italijoje dalyvavęs Ronaldas Račinskas apvaliojoje aikštelėje numušė 108 lėkšteles iš 125 galimų ir tarp 71 šaulio užėmė 63-iąją poziciją. Nuo vietos finale lietuvį skyrė 14 taškų.
Prakaitą tebelieja dviratininkas Ramūnas Navardauskas, dalyvaujantis prestižinėse daugiadienėse lenktynėse "Tour de France" – jų pabaigtuvės numatytos liepos 24-ąją. O Daiva Tušlaitė, atstovaujanti Italijos komandai "Inpa-Bianchi", moterų "Giro d'Italia" lenktynėse tarp 113 dalyvių užėmė 51 vietą.
Iki olimpiados varžybose jau nedalyvaus Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai, gimnastas Robertas Tvorogalas, boksininkai Eimantas Stanionis ir Evaldas Petrauskas, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, dauguma plaukikų.
Startai – rugpjūčio 6-ąją
Į Rio de Žaneirą mūsų olimpiečiai atkeliaus ne vien iš Lietuvos.
Tenisininkas Ričardas Berankis į žaidynių sostinę turėtų atvykti iš Kanados, dviratininkai R.Navardauskas ir Ignatas Konovalovas bei plaukikai R.Meilutytė ir Giedrius Titenis – iš Ispanijos, dviratininkės D.Tušlaitė ir Simona Krupeckaitė – iš Kolumbijos, badmintonininkė Akvilė Stapušaitytė – iš Nyderlandų, plaukikas Simonas Bilis – iš JAV, vyrų krepšinio rinktinė – iš kito Brazilijos miesto San Paulo.
Pagal preliminarų tvarkaraštį pirmieji (rugpjūčio 6-ąją) startuos irkluotojai, G.Titenis ir R.Berankis.
Olimpinė rinktinė
Akvilė Stapušaitytė (badmintonas), Henrikas Žustautas, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Ignas Navakauskas, Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius (visi – baidarių ir kanojų irklavimas), Evaldas Petrauskas ir Eimantas Stanionis (abu – boksas), Gintarė Scheidt ir Juozas Bernotas (abu – buriavimas), Ramūnas Navardauskas, Ignatas Konovalovas, Simona Krupeckaitė ir Daiva Tušlaitė (visi – dviračių sportas), Santa Pakenytė (dziudo), Robertas Tvorogalas (gimnastika), Edgaras Venckaitis (graikų-romėnų imtynės), Saulius Ritteris, Mindaugas Griškonis, Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė, Lina Šaltytė, Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius (visi – irklavimas), vyrų krepšinio rinktinė (12 žaidėjų), Brigita Virbalytė-Dimšienė, Neringa Aidietytė, Živilė Vaiciukevičiūtė, Diana Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė, Vaida Žūsinaitė, Airinė Palšytė, Zinaida Sendriūtė, Andrius Gudžius, Eglė Balčiūnaitė, Tadas Šuškevičius, Marius Žiūkas, Marius Šavelskis, Arturas Mastianica, Valdas Dopolskas ir Remigijus Kančys (visi – lengvoji atletika), Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Simonas Bilis, Deividas Margevičius ir Andrius Šidlauskas (visi – plaukimas), Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika), Ronaldas Račinskas (šaudymas), Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė (visi – šiuolaikinė penkiakovė), Ričardas Berankis (tenisas), atsarginis – Žygimantas Gališanskis (irklavimas).
Naujausi komentarai