Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje pirmą kartą rengiamos Dinaminės lengvosios atletikos varžybos

2023-03-16 21:23

Šeštadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže įvyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos organizuojamos Dinaminės lengvosios atletikos taurės varžybos.

Organizatorių nuotr.

Komandinėse varžybose taurės sieks jaunių ir jaunimo jungtinės rinktinės iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei Šiaulių. 18 lengvaatlečių (9-ios moterys ir 9 vyrai) varžysis 11-oje rungčių, iš kurių net 3 bus mišrios estafetės.

Dinaminės lengvosios atletikos atsiradimas

Apskritai, šios varžybos pirmą kartą įvyko 2019 metais per Minske (Baltarusija) vykusias Europos žaidynes. 2022 metų vasarį jos buvo surengtos Glazge (Škotija), kur sulaukė didelio pasisekimo, o tų pačių metų rudenį vyko Kasteljone (Ispanija).

2023 metų vasarį DNA varžybos vyko Madride (Ispanija), kur varžėsi lengvaatlečiai iš šešių Europos šalių (Ispanijos, Portugalijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Airijos bei Prancūzijos), o tąkart triumfavo D. Britanijos atstovai. Tiesa, pirminis tikslas šį renginį buvo organizuoti ne Madride, o Stambule (Turkija), kur kovo pradžioje vyko Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.

DNA unikalumas ir specifika

Dinaminės lengvosios atletikos varžybos nuo įprastų, pirmiausia, išsiskiria savo trukme, kadangi trunka tik vieną dieną, vos dvi valandas. Taip yra daroma dėl noro pritraukti šiuolaikinę, ypatingai jaunesnę, auditoriją ir patogumo transliuotojams.

Be to, šis lengvosios atletikos renginys pasižymi ypatingu taktiškumu, nes komandos pačios nustato eilę mišriose estafetėse, o pavyzdžiui, šuolio į aukštį rungtyje, nėra jokio pradinio aukščio, todėl patys dalyviai renkasi, kiek nori iškelti kartelę (sportininkai konkurentų pasirinktus aukščius sužino tik prieš rungties pradžią).

Varžybų nugalėtojas paaiškėja tik po paskutinės rungties (persekiojimo estafetės 600V–400M–200V–800M), kurioje komandos starto vieta priklauso nuo rezultatų ankstesnėse rungtyse (vieno taško atsilikimas prieš finalinę mišrią estafetę reiškia viena sekunde vėlesnį komandos startą, o esant didesniam taškų atsilikimui, tolygiai kyla ir sekundės iki starto).

Dar vienas skirtumas nuo įprastų varžybų – techninėse rungtyse, šiuo atveju šuolio į tolį, šuolio į aukštį ir rutulio stūmimo, dalyviai varžosi „dvikovose“, kurios paskirsto lengvaatlečių išsidėstymą individualiose rungtyse, o pagal tai ir taškus komandoms.

Tikimasi, jog šios inovatyvios ir į komandinius rezultatus orientuotos aukšto lygio varžybos Europoje prigis, nes jau dabar šalys reiškia norą jas uždarose patalpose organizuoti ir populiarinti.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų