Lietuvos lankininkė pasaulio čempionate - penktoji

2009-03-09 14:45
Lietuvos lankininkė pasaulio čempionate - penktoji / LLF nuotr. J.Babininai iki pusfinalio pritrūko keliais mm taiklesnio vieno šūvio.

Lietuvos šaudymo iš lanko meistrai pasaulio čempionate Lenkijoje užėmė 5-ąją ir 13-ąją vietas bei pagerino du Lietuvos rekordus. Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) fondas dalyvavimui šiose varžybose lietuviams neskyrė nė lito.

Pasaulio  šaudymo iš lanko uždarų patalpų pasaulio čempionate dalyvavo 338 lankininkai iš 37 pasaulio šalių.

Didžiausia intriga vyko moterų, šaudančių skriemuliniais lankais, grupėje. Po kvalifikacinio šaudymo, aplenkdama daugelį pasaulio ir Europos įžymybių, Lietuvos lankininkė Jelena Babinina buvo 12-oje vietoje. Atkrintamosiose varžybose Jelena Babinina kovėsi dvikovoje prieš ispanę J.Benito. Po atkaklios kovos rezultatas buvo lygus - 114:114. Todėl lankininkėms teko šaudyti, kol viena jų pralaimės. Ispanės rezultatas - 10, 10, 9, Jelenos - 10, 10, 10. Kita Lietuvos atstovės dvikova dėl patekimo į ketvirtfinalį buvo su daugkartine Rusijos čempione ir pasaulio čempionatų prizininke A.Loginova. Šioje kovoje J.Babinina taip pat nugalėjo 118:113 ir surinktais taškais dvikovėje pasiekė naują Lietuvos rekordą.

Trečioji J.Babininos dvikova su brite L.Holderness vyko dėl teisės žaisti pusfinalyje ir priminė tikrą trilerį. Dvikova buvo labai įtempta, kuri ir vėl pasibaigė lygiu rezultatu 116:116. Sportininkių vėl laukė papildoma serija. Abiejų lankininkių rezultatai buvo vienodi - 10, 10, 9. Tokiu atveju laimėtoju skelbiamas lankininkas, kurio trečiuoju šūviu paleista strėlė yra arčiau taikinio centro. Britės strėlė pataikė 4 mm arčiau taikinio centro nei Lietuvos lankininkės. Britės pergalę nulėmė milimetrai. Tad J.Babinina pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.

„Tai - aukščiausias lankininkų pasiekimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje. J.Babinina šaudė puikiai, per papildomas serijas sugebėjo nugalėti savyje susikaupusią milžinišką įtampą ir įvairius kitus nekasdienius žmogui pojūčius“, - gyrė Lietuvos rekrodininę Lietuvos lankininkų federacijos (LLF) prezidentas Vladas Šigauskas.

Jis gyrė ir gerai startavusį jaunių rinktinės narį Igną Morkeliūną, kuris pasaulio čempionate dalyvavo sirguliuodamas. Ignas pirmajame rate nugalėjo vokietį A.Wachsmuth'a 116:114 ir pagerino Lietuvos rekordą. Antrajame rate jis 112:114  pralaimėjo belgui I.Denisui. Galutinėje iskaitoje I.Morkeliūnas užėmė 13-ąją vietą. Pasaulio čempionatuose Lietuvos jauniai dar niekad nebuvo pakilę taip aukštai.

Kitų Lietuvos atstovų rezultatai pasaulio čempionate buvo kuklesni.