Lyderiai pratęsė pergalių seriją

2008-11-12 09:00

Penktąją pergalę iš eilės iškovoję Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai tebepirmauja Lietuvos čempionate.

Vilniečiai svečiuose 86:79 nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto krepšininkus (4 pergalės, 2 pralaimėjimai, 6-oji vieta). Iki mačo pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms, klaipėdiečiai buvo sušvelninę skirtumą iki 79:80, tačiau per likusį laiką visi šeši VGTU rinktinės gynėjo Arūno Pranevičiaus baudų metimai buvo taiklūs.
"Komandai negalėjo padėti keli traumuoti pagrindinės sudėties žaidėjai. Varžovai tikriausiai neįvertino mūsų tikrojo pajėgumo ir už tai buvo nubausti", – po varžybų sakė VGTU ekipos vyriausiasis treneris Gintaras Šerkšnas.

Čempionų titulą ginantys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai (4, 3, 5) po dramatiškos kovos 81:78 palaužė Mykolo Romerio universitetą (MRU; 3, 3, 8), nors vilniečiai antrojoje rungtynių dalyje turėjo didesnę nei 20 taškų persvarą.
Kauniečiai išlygino rezultatą paskutinę dvikovos minutę, o pergalę išplėšė VDU komandos kapitonas Žilvinas Kuklierius.

"Neįtikima sėkmė. Ji labai svarbi mums, turint galvoje, kad kovėmės šešiese prieš dešimt varžovų", – džiūgavo VDU krepšininkų strategas Arūnas Juknevičius.
Praėjusio sezono vicečempionai Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) auklėtiniai (4, 3, 3) savo aikštėje  86:91 pralaimėjo Vilniaus pedagoginiam universitetui (VPU; 5, 2, 2).

"Vilniečių gretose buvo žaidėjų, kurie sunkiais momentais nebijojo imtis asmeninės atsakomybės. To trūko mums", – pripažino LKKA komandos strategas Edas Nickus.
Naudingiausiu LSKL čempionato 7-ojo turo krepšininku tapo Klaipėdos universiteto (KU; 3, 4, 7) studentas Deividas Gailius, per rungtynes su Lietuvos žemės ūkio universitetu (LŽŪU; 0, 7, 10) pelnęs 38 taškus, atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Klaipėdiečiai šventė pergalę 87:73.

Neapsieita be pratęsimo. Kauno technologijos universitetas (KTU; 1, 6, 9) 78:83 nusileido Šiaulių universitetui (ŠU; 4, 3, 4). Papildomų penkių minučių būtų neprireikę, jei, baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui, šiaulietis Vytautas Padgureckas būtų įmetęs abi baudas.

Rezultatai

LCC–VGTU 79:86 (23:19, 22:20, 24:26, 10:21). M.Seckas 20, O.Seckas ir J.Mulamba po 14/A.Pranevičius 19, I.Braziulis 17, E.Žilinskas 14.

LKKA–VPU 86:91 (14:23, 25:16, 21:24, 26:28). Taškus pelnė: V.Sragauskis 25, K.Normantas 18, R.Danys 14/K.Gaška ir L.Chmieliauskas po 23, J.Jurgo 20, A.Račkauskas 17.

VDU–MRU 81:78 (20:24, 14:26, 19:19, 28:9). Ž.Kuklierius 20, Š.Zablockis 19, D.Girdvila 17/Š.Kulevičius 18, S.Buterlevičius ir A.Gydra po 17.

KU–LŽŪU 87:73 (20:20, 23:22, 17:23, 27:8). D.Gailius 38, E.Lengvinas 13, M.Valaitis ir V.Chodosovskis po 12/S.Skužinskas 26, M.Šidlauskas 15, M.Giedraitis 14.
KTU–ŠU 78:83 (15:15, 21:22, 12:21, 22:12, 8:13). M.Sapiega 23, G.Venclovas 14, E.Stanionis 13/M.Kuzminskas 19, V.Padgureckas 18, G.Jakštas 16.